Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   8.43   0   82.04   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   8.23
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   5.14   6.37
Józefa Piłsudskiego   4.74   5.86
Tytusa Chałubińskiego   5.59   7.11
Zofii i Witolda Paryskich   4.49   5.74
Kuźnice   5.14   6.44
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.2   0.29
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Śr. 24.07 20:00
Deszczowo
19° / 14° umiarkowane opady deszczu
Czw. 14:00
Deszczowo
13°
Pt. 14:00
Słonecznie
20°
Sob. 14:00
Zachmurzenie
25°
Nd. 14:00
Deszczowo
22°
Pon. 14:00
Słonecznie
19°
Zdjęcie promujące Zakopane

Piknik z okazji 90-lecia otrzymania Praw Miejskich przez Zakopane i 30–lecia istnienia 21 Brygady Strzelców Podhalańskich

Miasto Zakopane serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców oraz turystów na Piknik z okazji 90 -lecia otrzymania Praw Miejskich przez Zakopane i 30 – lecia istnienia 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, który odbędzie się w ramach dwunastej edycji Festiwalu Inspirowane Górami… im. Ewy i Macieja Berbeków – interdyscyplinarnego wydarzenia organizowanego przez Burmistrza Miasta Zakopane w celu upamiętnienia nadania Zakopanemu praw miejskich w roku 1933. Podczas pikniku wesprzemy chorą na SMA Kamilkę Gil, na której rzecz przeprowadzona zostanie aukcja charytatywna. Spotykamy się o godzinie 12.15 w najbliższy czwartek 19 października na Placu Niepodległości.

Piknik będzie okazją do uczczenia jubileuszu miasta, integracji podczas aktywności przygotowane przez organizatorów oraz pokazania naszej empatii dla potrzebujących.

Świętować będziemy nie tylko 90 – lecie nadania Praw Miejskich, ale też okrągły jubileusz 30 – lecia istnienia 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, jednostki wojskowej, która zyskała sławę dzięki swojemu bohaterstwu i determinacji w walce o niepodległość Polski. Spotkanie z żołnierzami oraz reprezentantami służb mundurowych takich jak policja i straż pożarna, występy muzycznych zespołów wojskowych, prezentacja sprzętu czy wojskowa grochówka prosto z polowego kotła będzie ciekawym doświadczeniem nie tylko dla najmłodszych uczestników pikniku.
Do poznania tajników podstaw obsługi broni palnej, nauki bezpiecznego posługiwania się nią oraz przyswojenia technik strzeleckich przygotowana została strzelnica laserowa. Gdzie bardziej doświadczeni użytkownicy w bezpieczny i efektywny sposób będą mogli doskonalić swoje umiejętności strzeleckie.
Zajęcia z survivalu przydadzą się na pewno wszystkim miłośnikom górskich wycieczek i nie tylko. Pokażą nam jakie umiejętności trzeba posiadać, aby przetrwać w dzikich i trudnych warunkach. Instruktorzy i eksperci w tej dziedzinie zaprezentują i opowiedzą o wielu praktycznych umiejętnościach oraz wiedzy, którą trzeba posiąść.

Piknik będzie również okazją do podjęcia wyzwań związanych z aktywnościami w specjalnie przygotowanej strefie sportowej czy kibicowanie w finale biegu na 90 – lecie.
Na wszystkich preferujących zajęcia twórcze czekają warsztaty, a na najmłodszych kolorowanka wielkoformatowa. Na scenie prócz występów zespołów wojskowych posłuchamy również artystów reprezentujących zakopiańskie szkoły podstawowe.

Podczas wydarzenia prowadzona będzie zbiórka mająca wesprzeć chorą na SMA Kamilkę Gil.  Inicjatywa ma na celu zebranie środków, które pozwolą na przeprowadzenie kosztownej terapii genowej. Udało nam się połączyć siły i zainteresować akcją osoby prywatne, lokalnych przedsiębiorców, instytucje i  artystów. Na chcących pomóc czeka licytacja przekazanych produktów, loteria fantowa czy puszki na datki. Więcej informacji o Kamilce znajdziesz pod linkiem https://www.siepomaga.pl/kamila-sma
Wierzymy, że razem możemy zdziałać wielkie rzeczy. Dołączcie do nas i podzielcie się dobrem, które będzie mieć pozytywny wpływ na naszą społeczność!

Teskt: AS

(APM)