Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   3.43   0   71.14   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   31.01
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   3.07   4.04
Józefa Piłsudskiego   2.77   4.87
Tytusa Chałubińskiego   2.79   4
Zofii i Witolda Paryskich   3.36   5.66
Kuźnice   3.33   4.88
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.45   0.57
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Sob. 22.06 20:00
Deszczowo
20° / 13° słabe opady deszczu
Nd. 14:00
Słonecznie
20°
Pon. 14:00
Słonecznie
19°
Wt. 14:00
Słonecznie
23°
Śr. 14:00
Deszczowo
22°
Czw. 14:00
Deszczowo
20°
Zdjęcie promujące Zakopane

Podsumowanie pikniku charytatywnego dla Kamilki Gil chorej na SMA.

19 października 2023 r. w Zakopanem na Placu Niepodległości odbyły się obchody 90-lecia nadania praw miejskich Miastu Zakopane, w ramach którego zorganizowany został piknik charytatywny dla Kamilki Gil chorej na SMA.

Wydarzenie przyciągnęło sporo ludzi dobrego serca. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu zakopiańskich przedsiębiorców, nauczycieli, uczniów, rodziców, przedszkoli, pracowników urzędu, pracowników samorządowych instytucji kultury udało się zorganizować moc atrakcji i zabaw dla uczestników wydarzenia.

Piękny Sklep prowadził warsztaty ceramiczne, a Miejska Biblioteka Publiczna w Zakopanem warsztaty malowania, zdobienia kamieni i plastrów drewna. Miejska Galeria Sztuki czuwała nad kolorowanką przygotowaną specjalnie na to wydarzenie. Tatra Family przygotowało dla najmłodszych i nieco starszych uczestników tatuaże brokatowe, warkoczyki, malowanie twarzy, animacje, a także mini disco na scenie, które porwało do tańca każdego, niezależnie od wieku ! Muzeum Tatrzańskie prowadziło warsztaty dla dzieci i młodzieży, na stanowisku edukacyjnym obecny był Tatrzański Park Narodowy. Nie mogło też zabraknąć Ochotniczej Straży Pożarnej z Olczy oraz Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, którzy zapraszali do swoich wozów i opowiadali o specyfikacji swojej pracy. Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem przygotował strzelnicę oraz rzut do celu, za które uczestnicy dostawali drobne upominki. Wydział Ochrony Środowiska przygotował stoisko oraz gry edukacyjno – ekologiczne. Przez cały czas trwania pikniku byli także żołnierze 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, Wojskowe Centrum Rekrutacji oraz Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu.

Wyśmienite zapiekanki, moskole, zupy, kawę, herbatę oraz lemoniady zapewniła Góralska Kryjówka. Kijki Dwa przygotowały pyszne gofry z bitą śmietaną i dodatkami. Zakopiańscy urzędnicy oraz przedstawiciele zakopiańskich szkół i przedszkoli zorganizowali kiermasz ciast, który cieszył się ogromną popularnością !

Podczas pikniku działał sklepik, w którym można było zaopatrzyć się w przekazane przez Darczyńców prace: obrazy, gorsety, makramy, rękodzieła i wiele innych przedmiotów.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia była licytacja !

Dzięki tym działaniom w dniu 19 października 2023 r. udało się zebrać kwotę 32 239,90 zł !

Ale to nie koniec … dzięki zaangażowaniu zakopiańskich szkół w dniu 20 października zostały zorganizowane w 3 placówkach szkolnych kiermasze ciast, podczas których zebrano łącznie 2 277,07 zł!. Chętne osoby zasiliły jeszcze stacjonarną puszkę, z której kwota wyniosła 2 535,00 zł !

Podsumowując, łącznie zebrano : 37 051,97 zł !

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, który zaangażowali się w pomoc oraz organizację.

Przypomnijmy : Kamilka Gil z Nowego Targu ma rdzeniowy zanik mięśni - SMA. Aby wygrać z chorobą potrzeba aż 10 milionów złotych. Tyle kosztuje terapia genowa. Rodzicie trzyletniej dziewczynki proszą o wsparcie. Zbiórkę prowadzi Komitet Społeczny ANIOŁY MISIA KAMISIA posiadający subkonto w Fundacji Siepomaga na stronie: siepomaga.pl/Kamila-SMA


Tekst: KH

(MC)