Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   3.32   316.48   85.66   2.48
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   10.32
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   7.62   9.87
Józefa Piłsudskiego   12.22   15.75
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   9.53   12.86
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: Partner
Wt. 31.03 14:00
Śnieg
3° / -5° słabe opady śniegu
Śr. 14:00
Słonecznie
Czw. 14:00
Słonecznie
Pt. 14:00
Zachmurzenie
Sob. 14:00
Zachmurzenie
Nd. 11:00
Słonecznie
Zdjęcie promujące Zakopane

Muzyczny dialog dwóch przyjaciół - Hubicki / Cisło Conversation

Jazzowe Zakopane coraz mocniej akcentuje swoją muzykalną obecność na przestrzeni miasta. Tym razem kolej na Kino Miejsce, gdzie 26 kwietnia, o godzinie 19:00 odbędzie się unikalny koncert duetu Hubicki / Cisło Conversation. Czeka nas prawdziwy, instrumentalny dialog, prowadzony nie słowami, ale za pomocą uniwersalnego języka muzyki.

16. WIOSNA JAZZOWA ZAKOPANE / 16 TH UNITED EUROPE JAZZ FESTIVAL to coś więcej niż koncerty, podczas których wstąpią takie gwiazdy jak: Chico Freeman, Mike Russell, Józef Eliasz Funky Group, Stanley Breckenridge, Wojtek Staroniewicz, Kuba Więcek, Laboratorium, Hania Rybka, Marianna Wróblewska, Wojciech Kamiński, Ewa Uryga, Ilona Damięcka, Francesca BertazzoHart, czy Krzysztof Kobyliński i Daniel di Bonaventura. To również Zakopane, z górami i wiosenną aurą, gdzie krokusy żyją w symbiozie ze słodkimi nutami muzyki synkopowej. Ulice miasta zanurzą się w niej dzięki kolorowej Paradzie Jazzowej i wydarzeniom Jazzowego Zakopanego. Nie ma innego festiwalu, który by tak umiejętnie łączył górski charakter z wysublimowaną nutą, bo przecież jak mówi sam Zbigniew Namysłowski Góry i jazz wyjątkowo dobrze do siebie pasują.


KINO MIEJSCE to jedyne takie miejsce w Zakopanem, gdzie można obejrzeć dobry film bądź posłuchać świetnego koncertu w kameralnej atmosferze. Misją nowo powstałego kina jest upowszechnianie kultury filmowej połączonej ze sztukami nowych mediów. To nie tylko miejsce, do którego przychodzi się na film lub po prostu do kina, to również w pewnym sensie mała „galeria” sztuki filmowej czy miejsce łączenia przyjemności z kulturą i edukacją filmową. Osoby przychodzące do Miejsca będą miały okazję uczestniczyć w wydarzeniach filmowych oraz obcować z różnorodną sztuką. Kino daje możliwość spotkania z ciekawymi ludźmi, uczy myślenia i tworzy historię, dlatego nowe kino, dzięki kreatywności, pomysłowości i zaangażowaniu twórców, powinno znaleźć się na mapie ważnych instytucji kultury w Zakopanem.

Dwójka chłopaków dojrzewa obok siebie przez dziesięć lat, na przełomie których, ścierają się przede wszystkim intelektualnie charakterologicznie. Pomimo skrajnie różnych osobowości, od liceum łączyła ich pasja do gór, długich rozmów muzyki. Na przestrzeni lat wspólnie zdobywali szczyty górskie, grali razem w kilku zespołach, skończyli Akademię Muzyczną, budowali własne światopoglądy, nagrali dwie płyty i zostali pedagogami. Co jakiś czas wracał temat stworzenia duetu - nigdy natomiast nie wiedzieli, co miałby grać ów twór, i co byłoby wspólnym mianownikiem tak różnych od siebie ludzi. Odpowiedź przyszła po dekadzie - elementem wspólnym dla wszystkich aktywności dwójki przyjaciół, były niekończące się dyskursy. Dlatego Hubicki/Cisło Conversation postanowił oprzeć swój koncept nie na gatunku muzycznym, lecz na sposobie realizowania formy - na żywym dialogu. I tak okazało się, że spectrum utworów, które duet wziął na warsztat, jest bardzo szerokie - dobór materiału oparł się na sentymentalnych wyborach muzyków. Dlatego znajdują się tam standardy jazzowe, muzyka etno, piosenki popularne oraz własne kompozycje. Wszystko to obleczone jest otwartymi formami, tak, by pozostawić jak najwięcej przestrzeni do rozmowy.

Wstęp płatny 15 zł - bilety do kupienia w Kinie Miejsce

Więcej informacji, wraz z pełnym programem Jazzowego Zakopanego i Wiosny Jazzowej na stronie www.festiwale.zakopane.pl/2019/wiosna-jazzowa

„Jeśli jazz na szczytach, to tylko w Zakopanem”

Zapraszamy!