Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   3.39   0   93.17   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   11.35
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   5.9   7.24
Józefa Piłsudskiego   8.3   10.46
Tytusa Chałubińskiego   7.12   8.93
Zofii i Witolda Paryskich   7.24   9.17
Kuźnice   8.21   10.19
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.46   0.57
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Nd. 23.06 14:00
Zachmurzenie
20° / 10° pochmurnie
Pon. 14:00
Zachmurzenie
19°
Wt. 14:00
Zachmurzenie
23°
Śr. 14:00
Deszczowo
24°
Czw. 14:00
Deszczowo
23°
Pt. 11:00
Deszczowo
23°
Zdjęcie promujące Zakopane

I Sesja Rady Miasta Zakopane nowej kadencji

We wtorek, 6 maja, o godz. 11:00 w sali obrad Urzędu Miasta Zakopane rozpoczęła się pierwsza sesja Rady Miasta Zakopane kadencji 2024-2029. Podczas obrad uroczyste ślubowanie złożyli wybrani w kwietniowych wyborach Radni oraz Burmistrz Łukasz Filipowicz. 

W inauguracyjnej sesji wzięli udział przedstawiciele zakopiańskich instytucji i jednostek, naczelnicy wydziałów i kierownicy referatów Urzędu Miasta Zakopane, a także pełnomocnik wojewody małopolskiego do spraw współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego Maciej Ostrowski oraz członkowie Miejskiej Komisji Wyborczej na czele z przewodniczącą Komisji Janiną Puchałą, która wręczyła Radnym i Burmistrzowi zaświadczenia o wyborze.

Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców - ślubowali Radni.

Następnie ślubowanie złożył Burmistrz Łukasz Filipowicz - Obejmując Urząd Burmistrza Miasta Zakopane uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta. Tak mi dopomóż Bóg.

Burmistrz podziękował wszystkim za udział w wyborach oraz podkreślił, jak istotna jest to kwestia zarówno w skali lokalnej, jak i krajowej. Ponadto podziękował wszystkim zaangażowanym  przy wyborach i kampanii wyborczej, a także pogratulował radnym objęcia mandatu.

- Przed nami kadencja, następne 5 lat. Kadencja pełna wyzwań, kadencja pełna kompromisów, na które będziemy musieli wszyscy iść. My, jako samorząd i my,  jako mieszańcy. Będzie to też kadencja pełna nowych możliwości, pełna szans i głęboko wierzę w to, że będziemy wszyscy dobrze współpracować, że będziemy słuchać mieszkańców i  będziemy opierać się na tym, czego mieszkańcy potrzebują. Mam nadzieję na pełną współpracę z Radą Miasta i z każdym z Państwa. Tak, jak wiele razy mówiłem, jestem otwarty na współpracę ze wszystkimi. Chciałbym, żeby w naszej Radzie i w naszym samorządzie było jak najmniej polityki, a jak najwięcej pracy społecznej, pracy na rzecz miasta, pracy na rzecz mieszkańców. Chciałbym cały czas pracować na rzecz naszej małej ojczyzny, cały czas działać dla dobra miasta, mieszkańców, niezależnie od poglądów politycznych. Mam nadzieję na dobrą współpracę z każdym, niezależnie od poglądów. Każdy z Państwa jest mile widziany i zapraszam do realizacji wielu zadań, bo zadań przed sobą mamy bardzo wiele. Jest bardzo dużo do zrobienia, a myślę, że przy dobrej współpracy jesteśmy w stanie wykonać to zadanie powierzone przez mieszkańców bardzo dobrze - dodał Burmistrz Łukasz Filipowicz.

Do momentu wyboru prezydium Rady, sesję prowadził najstarszy radny Józef Figiel. Decyzją głosowania radnych, funkcję przewodniczącego Rady Miasta w nowej kadencji sprawować będzie Grzegorz Jóźkiewicz, z kolei wiceprzewodniczącymi zostali Zbigniew Szczerba i Marek Donatowicz.

Skład Rady Miasta Zakopane w kadencji 2024-2029 liczy 21 radnych:

 1.    Bachleda-Curuś Paweł Jan
2.    Bryjak Bartłomiej
3.    Donatowicz Marek Artur
4.    Figiel Józef
5.    Gluc Jan
6.    Jędrysiak Jerzy
7.    Jóźkiewicz Grzegorz Wojciech
8.    Karp Stanisław Andrzej
9.    Karpiel -Bułecka Szczepan Jędrzej
10.   Konarski Kazimierz
11.    Kot Jakub - nieobecny na sesji
12.    Łękawski Mateusz
13.    Łukaszczyk Maria
14.   Mróz Tymoteusz Wojciech
15.    Nikliński Michał Jacek
16.    Nowak- Gąsienica Agnieszka
17.    Solik Wojciech Marek
18.    Strączek Paweł Mikołaj
19.    Szczerba Zbigniew Piotr
20.   Szlachetka- Lelek Izabela
21.    Tatar Wojciech Dominik


(AM)