Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   4.4   0   62.13   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   7.91
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   6.75   8.42
Józefa Piłsudskiego   6.74   8.35
Tytusa Chałubińskiego   8.23   10.5
Zofii i Witolda Paryskich   11.7   15.02
Kuźnice   9.43   11.87
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   5.99   7.44
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Czw. 25.07 11:00
Deszczowo
15° / 8° słabe opady deszczu
Pt. 14:00
Zachmurzenie
20°
Sob. 14:00
Zachmurzenie
24°
Nd. 14:00
Zachmurzenie
24°
Pon. 14:00
Zachmurzenie
18°
Wt. 08:00
Słonecznie
14°
Zdjęcie promujące Zakopane

Zaproszenie na wernisaż wystawy "Młode Zakopane"


Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają do Stacji Kultura Zakopane 31 maja o godz. 17.00 na wernisaż pierwszej edycji wystawy „Młode Zakopane – przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej”.

Projekt „Młode Zakopane” to nie tylko projekt wystawienniczy, to próba identyfikacji młodych artystów, ich aktywizacji i podjęcia z nimi stałej współpracy. Wystawa jest efektem przeglądu skierowanego do młodych zakopiańskich Twórców. Jury przeglądu wyłoniło 22 prace i przestrzeń Stacji Kultura, stanie się profesjonalnym miejscem ich obecności w Zakopanem. Celem projektu jest odnalezienie tożsamości i treści w sztuce nowoczesnej, która tworzy się dziś, obok nas. To także projekt społeczny zagospodarowujący to, co już nas otacza, różne formy ekspresji artystycznej i kulturowej wywodzące się ze społeczności Zakopanego.

Zakopiańskie Centrum Kultury jako Organizator pragnie zbudować społeczną wrażliwość, wspólnotę i zrozumienie wokół Twórców czyli Młodego Zakopanego.

Stacja Kultura Zakopane to miejsce prezentacji projektu, to miejsce dotarcia do celu, do Zakopanego, w poszukiwaniu emocji, wrażeń, czasem tylko odpoczynku. Stacja to także początek podróży dla oferty z Zakopanego: muzycy, plastycy, młodzi Twórcy tutaj mają szansę, dzięki naszemu wsparciu wyruszyć w podróż z bagażem swoich talentów. W budynku już dziś świadczymy bogate usługi o charakterze kulturalnym i informacyjnym nawiązując do historii dworca i klimatu przedwojennego Zakopanego, w szczególności do dorobku wielkich postaci i artystów związanych z Zakopanem. Mamy nadzieję, iż wystawa, i aktywności wokół niej staną się dla artystów młodego pokolenia symbolicznym początkiem artystycznej podróży, dzięki wsparciu organizacyjnemu i promocyjnemu.

Beata Majcher

Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury


MŁODE ZAKOPANE 2024

pomysł i koncepcja wystawy Beata Majcher,

projekty plastyczne dr Karolina Szafran,

aranżacja wystawy dr Patyrcja Ochman-Tarkam

dziękujemy za udział w pracach jury i doradztwo: Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem, Muzeum Fotografii w Krakowie – MUFO, Muzeum Tatrzańskiemu im. dra T. Chałubińskiego w Zakopanem, Państwowemu Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem, Teatrowi im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem, stacji TVP Kultura

oraz Urzędowi Miasta Zakopane