Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   -   -   -   -
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   -
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   3.29   4.07
Józefa Piłsudskiego   1.9   2.42
Tytusa Chałubińskiego   2.43   3.07
Kuźnice   3.1   3.8
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Wt. 26.08 20:00
Słonecznie
16° / 9° bezchmurnie
Śr. 14:00
Zachmurzenie
22°
Czw. 14:00
Słonecznie
23°
Pt. 14:00
Zachmurzenie
24°
Sob. 14:00
Deszczowo
21°
Nd. 14:00
Deszczowo
22°
Zdjęcie promujące Zakopane

Echa niewidzianych w Palace

W Muzeum Palace odbył się wernisaż fotografii ukraińskiego artysty Valentyna Odnoviuna, podczas którego burmistrza Zakopanego reprezentowała naczelnik Wydziału Kultury Joanna Staszak.

To pierwsza wystawa czasowa w nowo otwartym oddziale Muzeum Tatrzańskiego, która w niezwykle poruszający sposób dotyka historii opresji w Europie. Dzieła ukraińskiego artysty, który od lat zgłębia trudne tematy związane z przemocą polityczną, stanowią silny głos w refleksji nad naszą wspólną przeszłością. Szczególnie teraz, gdy kraj Odnoviuna prowadzi walkę obronną z agresją, jego twórczość nabiera dodatkowego, głębokiego znaczenia.

Na wystawie widzimy cykle fotograficzne zrealizowane m.in. w Polsce, Ukrainie, Litwie, Niemczech i Łotwie. Fotografie te ukazują ślady przeszłości, które zachowały się w miejscach naznaczonych tragediami politycznymi. Jednym z takich miejsc jest sam budynek Muzeum Palace, który podczas II wojny światowej pełnił funkcję siedziby Gestapo.


Źródło: MT, JS

(APM)