Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   -   -   -   -
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   -
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   4.03   4.73
Józefa Piłsudskiego   2.76   3.38
Tytusa Chałubińskiego   3.78   4.44
Kuźnice   4.3   5.08
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.27   0.33
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Pt. 14.08 20:00
Słonecznie
19° / 14° bezchmurnie
Sob. 14:00
Słonecznie
26°
Nd. 14:00
Słonecznie
27°
Pon. 14:00
Deszczowo
14°
Wt. 14:00
Deszczowo
17°
Śr. 14:00
Deszczowo
14°
Zdjęcie promujące Zakopane

Sportowcy z niepełnosprawnością z HANDICAPu trenowali do zawodów na obozie nad Bałtykiem

Dzięki dofinansowaniu PZU, PKO Bank Polski i Miasto Zakopane sportowcy z niepełnosprawnością uczestniczyli w 11-dniowym obozie sportowym HANDICAP 2023 nad Bałtykiem w Łazach. W obozie uczestniczyło 56 osób, w tym dzieci, młodzież i dorośli z niepełnosprawnością, sparing-partnerzy oraz opiekunowie i kadra trenerska.

Program obozu obejmował 3 treningi i 1 zajęcia integracyjne dziennie. Zrealizowano 28 jednostek treningowych ogólnorozwojowych, ukierunkowanych na lekkoatletykę i narciarstwo alpejskie. Sportowcy trenujący głównie na plaży, a także na obiektach sportowych, dawali z siebie wszystko. Nikt się nie oszczędzał. Treningi były bardzo urozmaicone, zupełnie inne niż te, które znamy z naszych sali, bieżni, boisk i górskich terenów. Na zakończenie obozu, w piachu na plaży, wszyscy wystartowali w zawodach - terenowym, wielozadaniowym SUPERCROSSIE 2023. Koszty obozu dla osób z niepełnosprawnościami pokryła Fundacja HANDICAP Zakopane.

"W sumie bardzo dobrze wykorzystaliśmy czas, plażę i piach na obozie nad morzem. Do tego bardzo dobra pogoda, zaplecze sportowe, oraz warunki zakwaterowania i wyżywienia w Ośrodku Bryza pozwoliły na pełną realizację zadań sportowych, integracyjnych i rehabilitacyjnych. Z mocną podbudową sportową przystąpimy do nadchodzących zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych w jesieni. Dziękujemy naszym Partnerom i Sponsorom: PZU, PKO Bank Polski i Miasto Zakopane za dofinansowanie obozu" podsumowała zrealizowany projekt prezes Fundacji , Małgorzata Tlałka-Długosz.

DZIĘKUJEMY:

PKO Bank Polski - Sportowy Partner HANDICAP 2023 www.pkobp.pl

PZU - Sponsor Wydarzenia www.pzu.pl

Miasto Zakopane - dofinansowanie w ramach konkursu ofert www.zakopane.eu

(SJ)