Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   -   -   -   -
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   -
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   17.43   23.64
Józefa Piłsudskiego   8.4   10.81
Tytusa Chałubińskiego   5.22   6.92
Kuźnice   2.45   3.15
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Sob. 04.10 20:00
Zachmurzenie
7° / 4° zachmurzenie umiarkowane
Nd. 14:00
Zachmurzenie
Pon. 14:00
Zachmurzenie
Wt. 14:00
Deszczowo
Śr. 14:00
Zachmurzenie
10°
Czw. 14:00
Deszczowo
Zdjęcie promujące Zakopane

Wycieczka przyrodnicza w Tatry w ramach Festiwalu Inspirowane Górami


W niedzielę 22 października 2023 r. w ramach 12. edycji Festiwalu Inspirowane Górami odbyła się wycieczka przyrodnicza w Tatry. Pomimo niesprzyjającej pogody miłośnicy gór spędzili fascynujący dzień udając się na tatrzański szlak.

Uczestnicy w strugach deszczu spotkali się pod Urzędem Miasta Zakopane skąd wyruszyli busem do Doliny Kościeliskiej i tam udali się już w głąb doliny. 

U boku wspaniałego przewodnika, przyrodnika oraz wielkiego znawcy i pasjonata gór - Pawła Skawińskiego cała grupa przeżyła niezapomnianą przygodę oraz miała okazję dowiedzieć się wielu wyjątkowych rzeczy na temat otaczającej ich fauny i flory, a przy tym zobaczyć w przyrodzie m.in. przykłady heliotropizmu roślin czy grzybni opieńki miodowej.



Paweł Skawiński
- doktor nauk leśnych, przyrodnik, znawca i pasjonat Tatr. Przewodnik tatrzański, ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, taternik i narciarz wysokogórski. Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego w latach 2001–2014.

(MG)