Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   6.89   0   60.93   -
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   23.05
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   13.03   16.9
Józefa Piłsudskiego   18.58   25.03
Tytusa Chałubińskiego   14.51   19.49
Zofii i Witolda Paryskich   14.57   22.08
Kuźnice   13.98   18.45
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.53   0.67
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Nd. 21.04 20:00
Śnieg
2° / -0° słabe opady śniegu
Pon. 14:00
Śnieg
Wt. 14:00
Zachmurzenie
Śr. 14:00
Śnieg
Czw. 14:00
Śnieg
Pt. 14:00
Zachmurzenie
Zdjęcie promujące Zakopane

Udany prolog Festiwalu Inspirowane Górami... im. Ewy i Macieja Berbeków


Prolog Festiwalu, który odbył się w Zakopiańskim Centrum Edukacji w minioną sobotę, był niezapomnianym wydarzeniem pełnym muzyki i artystycznej inspiracji. Licznie przybyłą publiczność w imieniu Burmistrza Miasta Zakopane przywitała Naczelnik Wydziału Kultury Joanna Staszak, podkreślając jednocześnie, że w tym roku Zakopane obchodzi jubileusz 90-lecia uzyskania praw miejskich. Głównym punktem prologu był koncert Kapeli Hanki Wójciak, który stanowił premierę jej najnowszej płyty zatytułowanej "Kapela Hanki Wójciak i Przyjaciele Śpiewnego Świata". To było wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło miłośników muzyki z całego regionu.

Na scenie towarzyszyli Hance Wójciak zaproszeni artyści-przyjaciele, co uczyniło koncert jeszcze bardziej wyjątkowym. Basia Giewont, Tomasz Czaderski, Jacek Długosz, Mateusz Frankiewicz, Wojciech Maciejowski, Jakub Piechnik, Asia Nawojska, Alicja Tanew, Ola Wojtas, Rafał Maciąg, Michał Zator, wspólnie z Hanią, stworzyli magiczną atmosferę, niosąc publiczności niezapomniane chwile muzycznych uniesień.

Ale to dopiero początek festiwalu! Główne wydarzenia festiwalowe odbędą się w dniach 18 - 22 października, kiedy to będą Państwo mieli okazję wspólnie z nami świętować 90-lecie uzyskania praw miejskich przez Miasto Zakopane. Koncerty, wystawy, piknik, spotkania z artystami czekają na wszystkich miłośników górskiego dziedzictwa.

Festiwal Inspirowane Górami to nie tylko okazja do delektowania się pięknem muzyki i sztuki, ale również do poznawania i doceniania bogatego dziedzictwa kulturowego Tatr i ich okolic. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach, które przyniosą Państwu niezapomniane chwile artystycznej i duchowej inspiracji.

Organizatorzy: Miasto Zakopane
Patroni medialni: Polskie Radio, Radio Kraków, TVP3 Kraków, TVP Kobieta, Kwartalnik TATRY, Tygodnik Podhalański, TP24.pl, Podhale24.pl, Serwis Informacyjny Watra, Podhale Region, Małopolska Online, Kultura Podhala, Góral Info.


(AS)