Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   7.3   0   101.39   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   16.56
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   3.75   4.78
Józefa Piłsudskiego   3.01   4.07
Tytusa Chałubińskiego   4.18   5.4
Zofii i Witolda Paryskich   5.64   7.78
Kuźnice   3.16   4.15
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   9.62   11.97
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Wt. 21.05 17:00
Deszczowo
20° / 12° słabe opady deszczu
Śr. 14:00
Deszczowo
16°
Czw. 14:00
Deszczowo
12°
Pt. 14:00
Deszczowo
16°
Sob. 14:00
Deszczowo
15°
Nd. 14:00
Deszczowo
17°
Zdjęcie promujące Zakopane

Finał Pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim 2024!

Warunki nie były łatwe: podmuchy wiatru, temperatura odczuwalna oraz mgła nie ułatwiały narciarzom rywalizacji. Nie zważając na aurę uczestnicy finałowych zawodów jubileuszowego 10. Pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim na PKL Kasprowy Wierch dali radę. Na stoku sportowa rywalizacja, a na wręczeniu nagród gorąca, przyjacielska atmosfera. Takie właśnie jest od dziesięciu lat to sportowe wydarzenie organizowane przez Miasto Zakopane, zakopiańskie stacje narciarskie oraz Zakopiańskie Centrum Kultury.

Zawodnicy nie zawiedli i rano licznie pojawili się w Kuźnicach. Słońce raz po raz wychodziło zza chmur, odkrywając widoki, jak zawsze, zapierające dech w piersiach.

Niedzielne wydarzenie, zakończyło tegoroczną walkę o Puchar Zakopanego dla narciarzy-amatorów. W finałowej rywalizacji wzięło udział prawie 40 dorosłych narciarzy. Mimo tego, że pogoda nie rozpieszczała, było mnóstwo zabawy, rozgrzewającej sportowej rywalizacji i wielkie świętowanie przy torcie.

Jak co roku byli z nami nasi przyjaciele - Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane Agnieszka Nowak - Gąsienica, która kibicowała narciarzom, aby chwilę później doceniając ich zmagania osobiście im pogratulować. Dziękowała też serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia.

Była też okazja,aby powspominać ostatnich dziesięć lat z Pucharem. Gościliśmy pomysłodawcę tego zakopiańskiego narciarskiego święta - Łukasza Dorulę. Rozmawialiśmy z uczestnikami o tym jak jeszcze ulepszyć formułę wydarzenia i wprowadzić w życie nowe pomysły.

Dla zwycięzcy, którym w tym roku został Alfred Biel rocznik 1942 ze Skoczowa i 36 najlepszych zawodników tegorocznej edycji Pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim partner wydarzenia Marka SALOMON przygotowała vouchery do zrealizowania w sklepie firmowym w Zakopanem w Galerii przy ul. Krupówki 40,.

Natomiast dla czołówki najlepszych zawodników Vola Racing Malczewski Sport ufundował nagrody rzeczowe i vouchery.

Wszyscy zdobywcy nagród mogli liczyć na dodatkowe upominki – kosze pełne rozmaitości przygotowane już kolejny rok z rzędu przez Herbaciarnię TEA TIME zlokalizowaną w Galerii przy ul. Krupówki 40,

Łączna wartość samej puli nagród finansowych to 32 tysiące złotych.Wyniki finału PZA: Wyniki PZA nr 1. oraz Wyniki PZA nr.2

Dziękujemy zakopiańskim stacjom narciarskim: Ośrodkowi Narciarsko Rekreacyjnemu HARENDA, Stacji Narciarskiej SZYMOSZKOWA oraz gospodarzowi tegorocznego finału stacji PKL Kasprowy Wierch.


Rywalizacja o Puchar Zakopanego zakończona.
Do zobaczenia już w kolejnym sezonie zimowym.


Tekst oraz foto: AS


(MC)