Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   9.7   0   94.82   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   12.03
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   4.22   5.3
Józefa Piłsudskiego   3.5   4.78
Tytusa Chałubińskiego   6.32   8.47
Zofii i Witolda Paryskich   5.21   7.27
Kuźnice   4.55   5.81
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.38   0.49
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Wt. 21.05 17:00
Deszczowo
20° / 12° słabe opady deszczu
Śr. 14:00
Deszczowo
16°
Czw. 14:00
Deszczowo
12°
Pt. 14:00
Deszczowo
16°
Sob. 14:00
Deszczowo
15°
Nd. 14:00
Deszczowo
17°
Zdjęcie promujące Zakopane

„Tu mi dobrze, tu mój świat…” Zakopianki wtopione wkrajobraz


Serdecznie zapraszamy na wieczór z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet „Tu mi dobrze, tu mój świat…” Zakopianki wtopione w krajobraz 7 marca 2024 r. o godz. 17:00 w Centrum Kultury Rodzimej, willi Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27.

Międzynarodowy Dzień Kobiet jest obchodzony w wielu państwach całego świata. Tego dnia uznawane są zasługi wszystkich kobiet bez względu na podziały narodowościowe, etniczne, językowe, kulturowe, gospodarcze czy polityczne. Jest to okazja, by spojrzeć wstecz na zmagania i dokonania z przeszłości, a co ważniejsze, by spojrzeć w przyszłość i zwrócić uwagę na niewykorzystany potencjał oraz możliwości, jakie otwierają się przed następnymi pokoleniami kobiet.

Rok 1975 został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Kobiet. (…) Dwa lata później, Zgromadzenie Ogólne ONZ (…) uznało znaczącą rolę kobiet w rozwoju społecznym oraz procesach pokojowych. Wezwało również do zakończenia dyskryminacji oraz udzielenia większego wsparcia kobietom, aby mogły w pełni i na równych prawach uczestniczyć w życiu społeczno-politycznym. (…).

Międzynarodowy Dzień Kobiet jest okazją do refleksji nad postępem dokonanym w dziedzinie praw kobiet. Tego Dnia nie tylko upamiętnia się odwagę i determinację kobiet, które zasłużyły się w historii swoich państw i społeczeństw, ale również apeluje o konieczność podjęcia nowych wyzwań.*

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Kobiet zapraszamy na spotkanie z Zakopiankami wtopionymi w krajobraz miasta. Kobietami, które pracują i działają obok nas, zwyczajnie, wykonując podjęte przez siebie role, rozwijając swoje pasje.

Zakopianki które przyjęły zaproszenie na spotkanie podzielą się refleksjami na temat swojej pracy zawodowej i artystycznej. Będziemy mogli posłuchać wypowiedzi Pań działających w dziedzinie muzyki, literatury, rzeźby, haftu, sportu, pomocy społecznej i edukacji. Swoimi spostrzeżeniami podzielą się kobiety samorządu, pracujące na rzecz środowiska lokalnego. Będzie interesująco, muzycznie i smacznie.

Zapraszamy do czynnego udziału w spotkaniu zarówno Zakopianki, jak również Zakopiańczyków, bez wsparcia których życie kobiet nie mogłoby być tak pełne.

Aneta Bachleda- Curuś, Bogumiła Dańko, Lucyna Galica – Jurecka, Bożena Gąsienica, Aneta Kubicka, Maria Łukaszczyk, Agnieszka Nowak- Gąsienica, Karolina Riemen, Siostra Rita, Lidia Rosińska- Podleśny, Joanna Staszak, Barbara Wilczyńska, Hanka Wójciak

*”Międzynarodowy Dzień Kobiet: spojrzenie w przeszłość” https://www.unic.un.org.pl/kobiety_rozwoj_pokoj/dz...
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych