Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   -   -   -   -
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   -
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   30.41   41.98
Józefa Piłsudskiego   8.56   10.65
Tytusa Chałubińskiego   4.85   6.12
Kuźnice   2.63   3.23
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Pt. 07.11 07:00
Zachmurzenie
-1° / 4° pochmurnie
Sob. 13:00
Deszczowo
Nd. 13:00
Deszczowo
Pon. 13:00
Zachmurzenie
Wt. 13:00
Śnieg
Śr. 04:00
Śnieg
Zdjęcie promujące Zakopane

Ewa Fortuna "Zapisane w czasie"


Szanowni Państwo!

Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego serdecznie zapraszają na wystawę jubileuszową zakopiańskiej artystki Ewy Fortuny pt.: "Zapisane w czasie". W przestrzeni galerii będziemy mieli sposobność zobaczyć jej długoletni dorobek twórczy. Uroczyste otwarcie ekspozycji zaplanowano na 5 listopada o godz. 17:00. Wystawa potrwa do 11 grudnia br.

Ewa Fortuna - urodziła się w Zakopanem. W 1970 ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie
w pracowni Leszka Wajdy. Pracowała jako projektant w Zakopiańskich Warsztatach Wzorcowych „Cepelia” w Zakopanem. Zajmuje się tkaniną artystyczną, tworzy kolaże. Stosuje własną technikę łączenia malarstwa z naturalnymi motywami roślinnymi. Swoje prace prezentowała na ponad stu wystawach środowiskowych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Jej prace znajdują się m.in.
w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem, Instytucie Wzornictwa
w Łodzi, Instytucie Wzornictwa w Warszawie, Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Prace prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów i kolekcji: artystki, Urzędu Miasta Zakopane, Centrum Formacyjno-Szkoleniowego „Księżówka”, Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza, Domu Wypoczynkowego „Jadzia” w Zakopanem oraz ze zbiorów prywatnych Danuty Sztencel, Antoniny Gąsienicy-Giewont i Hanny Konopnickiej-Kaczmarczyk.