Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   5.31   0   72.79   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   6.15
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   5.97   7.38
Józefa Piłsudskiego   6.23   7.82
Tytusa Chałubińskiego   7.96   10.2
Zofii i Witolda Paryskich   13.53   18.01
Kuźnice   8.93   11.18
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   8.87   11.09
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Czw. 25.07 11:00
Deszczowo
15° / 8° słabe opady deszczu
Pt. 14:00
Zachmurzenie
20°
Sob. 14:00
Zachmurzenie
24°
Nd. 14:00
Zachmurzenie
24°
Pon. 14:00
Zachmurzenie
18°
Wt. 08:00
Słonecznie
14°
Zdjęcie promujące Zakopane

Kulturalny piątek w Stacji Kultura Zakopane

Kulturalny piątek w Stacji Kultura Zakopane dobiegł końca. W Mediatece odbyło się spotkanie autorskie z Piotrem Wasilewskim "Niemożebny Kozak, ten Hłasko!" w 90. rocznicę urodzin pisarza, w trakcie którego mieliśmy okazję poznać bliżej postać wybitnego pisarza i scenografa – Marka Hłasko. Jego życie, historię oraz twórczość, która wciąż budzi wiele kontrowersji. Prowadzący Piotr Wasilewski - z wykształcenia etnograf i dziennikarz, autor dwóch tomów o Marku Hłasce („Marek Hłasko nieznany” oraz „Śladami Marka Hłaski”), a także kilku książek o polskim filmie oraz historii polskiej reklamy społecznej i komercyjnej. Szef działu promocji i marketingu Biblioteki Kraków.

Po spotkaniu autorskim w Kawiarni miał miejsce koncert Adama Zalewskiego „One Man Show”. Koncert ten, był pierwszym z letniego cyklu muzykowania w Stacji Kultura – jednostce Zakopiańskiego Centrum Kultury. Artysta udowodnił, że pasja i talent przyciągają widownię, a życiowy przekaz zostaje w pamięci. Adam Zalewski to wszechstronny twórca, którego talent i pasja do muzyki przyciągają coraz większą rzeszę fanów. Wokalista, gitarzysta, basista, a także autor tekstów i muzyki. Tworzy niezwykłą fuzję różnych gatunków muzycznych, takich jak blues, rock, folk i ballada, które łączy w akustycznym brzmieniu. Jego autorskie teksty, mówiące o życiu są zainspirowane osobistymi doświadczeniami oraz obserwacjami wszystkiego co dzieje się wokół.

Dziękujemy wszystkim obecnym i już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia. Przed nami m. in. kolejne wydarzenie z naszego letniego cyklu muzycznego – koncert zespołu „Modes of Perception” (28 czerwca, godz. 18:00), Zakopiański Festiwal Literacki, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej oraz Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich.

Organizatorzy: Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem.