Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   4.4   0   62.13   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   7.91
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   6.75   8.42
Józefa Piłsudskiego   6.74   8.35
Tytusa Chałubińskiego   8.23   10.5
Zofii i Witolda Paryskich   11.7   15.02
Kuźnice   9.43   11.87
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   5.99   7.44
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Czw. 25.07 11:00
Deszczowo
15° / 8° słabe opady deszczu
Pt. 14:00
Zachmurzenie
20°
Sob. 14:00
Zachmurzenie
24°
Nd. 14:00
Zachmurzenie
24°
Pon. 14:00
Zachmurzenie
18°
Wt. 08:00
Słonecznie
14°
Zdjęcie promujące Zakopane

Rusza najdłuższy festiwal filmowy Kino Letnie Sopot-Zakopane

1 lipca rusza XVII edycja festiwalu BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane. Czas zaplanować wakacyjną podróż filmową z przystankami nad morzem, w górach i na Mazurach.

W tym roku najpiękniejsze polskie kurorty zamienią się w wyjątkowe kina pod gwiazdami już po raz 17. Najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce rozpocznie się w poniedziałek 1 lipca jednocześnie na sopockim Molo i przy zakopiańskich Krupówkach na Placu Niepodległości. We wtorek 2 lipca do filmowych lokalizacji dołączy Giżycko z unikatowym w skali Europy kinem jachtowym.

BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane to jedno z najważniejszych wydarzeń lata, które na stałe wpisało się w kalendarz polskich wakacji. Festiwal od wielu lat celebruje miłość do kina i zaprasza do oglądania filmów w wyjątkowych, zapierających dech w piersiach okolicznościach przyrody. To jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, które cenią miłośnicy wszystkich gatunków filmowych.

Międzypokoleniowy repertuar z gwiazdami w roli głównej

Na festiwalowej liście tradycyjnie znalazły się ponadczasowe tytuły, które od lat łączą i kształtują kolejne pokolenia kinomanów. Kultowe obrazy takie jak: „Pulp Fiction”, „Buntownik z wyboru”, „Goonies”, „Skazani na Shawshank”, „Kiler”, „Matrix”, „Batman – Początek” czy „Legalna blondynka”, z których dialogi i sceny znają nie tylko najbardziej zagorzali fani kina, za każdym razem wywołują te same, niezapomniane emocje. Podobnie jak aktorzy - Nicolas Cage, Penelope Cruz, Timothée Chalamet czy Margot Robbie - którzy nieustannie przyciągają przed ekrany starszych i młodszych widzów. Właśnie z myślą o pokoleniu Z na festiwalu, po 20 latach od premiery, będzie można zobaczyć ostatnie odkrycie Tik Toka i Instagrama, czyli „Nigdy w życiu!” z Danutą Stenką i Arturem Żmijewskim, film niedostępny na żadnej platformie streamingowej.

Gwiazdy filmowe na wyciągnięcie ręki

Jak co roku, we wszystkich festiwalowych lokalizacjach będzie można spotkać osobiście polskie gwiazdy kina, a na ekranie pojawi się wielu laureatów i laureatek nagrody festiwalu - Diamentowego Klapsa Filmowego - z ubiegłych lat: Agnieszka Grochowska, Magdalena Boczarska, Ania Przybylska, Cezary Pazura, Robert Więckiewicz, Artur Żmijewski i Tomasz Kot. W tym roku statuetka trafi do wybitnej aktorki, której nazwisko poznamy już w połowie lipca.

Tematyczne wieczory przed dużym ekranem

Repertuar festiwalu został, jak zawsze, podzielony na filmowe dni tematyczne. W poniedziałki kina pod gwiazdami zapraszają całe rodziny na „Kino familijne”. We wtorki, opatrzone nazwą „We Love Cinema”, do obejrzenia będą filmy docenione na największych światowych festiwalach. Środy pod hasłem „Made in Poland” to autorski przegląd najciekawszego polskiego kina. We czwartki „Dobre decyzje”, a w nich filmy o pozytywnym przesłaniu z dobrym postanowieniem w tle. Weekend rozpoczynają „Oscarowe Piątki” – na ekranach festiwalu pojawią się produkcje uhonorowane najważniejszą statuetką w branży filmowej. Tego dnia o hollywoodzki look widzów zadba marka Neonail. W soboty „Filmowe Hity Max” z najlepszym kinem rozrywkowym, dostępnym na co dzień w nowym serwisie streamingowym Max. W niedzielę cykl „Kobieta z kamerą”, w którym po obu stronach kamery zaprezentują się wyjątkowe artystki. Wtorki, czwartki i niedziele odbywają się pod patronatem Banku BNP Paribas.

„Patronując po raz kolejny najdłuższemu wakacyjnemu festiwalowi filmowemu zapraszamy widzów by razem z nami zmieniali świat. Kino robi to od ponad stu lat bawiąc, wzruszając i wywołując społeczne przemiany. W filmach, jak w lustrze, możemy zobaczyć odbicie największych międzypokoleniowych wyzwań naszych czasów dotyczących ludzkości, planety, dobrobytu, pokoju i partnerstwa. Jestem przekonana, że sztuka wielkiego ekranu, która wykracza poza granice czystej rozrywki, może odegrać kluczową rolę w kształtowaniu naszej świadomości, wrażliwości i być katalizatorem wielkich zmian. Zachęcam wszystkich do odwiedzenia festiwalu i włączenia się w dobre decyzje dla lepszej przyszłości” - mówi Małgorzata Wasiuk, dyrektorka Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji w Banku BNP Paribas.

Kino jak żadne inne

Najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce z bezpłatnymi seansami zaprasza do kultowych letnich destynacji – na sopockie Molo (wstęp po zakupie wejściówki na Molo), do miasteczka filmowego z widokiem na Giewont, tuż przy zakopiańskich Krupówkach na Placu Niepodległości, a we wtorki i środy do Ekomariny nad jeziorem Niegocin w Giżycku, gdzie filmy można oglądać również z zacumowanych jachtów. Projekcje rozpoczynają się tuż po zachodzie słońca, w Sopocie o 22:00 w lipcu i 21:30 sierpniu, a w Zakopanem i Giżycku o 21:30 w lipcu i 21:00 w sierpniu.

Pełny repertuar, harmonogram projekcji i zwiastuny filmów na stronie www.kinoletnie.pl

Aktualności, relacje i ciekawostki dostępne na Facebooku i Instagramie @BNPParibasKinoLetnie

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, obowiązuje jedynie bilet wstępu na Molo w Sopocie.

Organizator: Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Outdoor Cinema
Partner tytularny: Bank BNP Paribas
Partner strategiczny: TVN Warner Bros. Discovery
Patroni medialni: Max, Chillizet, Meloradio, Filmweb, Viva!, Party, Polki.pl, Wizaż.pl, Kino, Wirtualna Polska
Sponsorzy: Coca-Cola, Koral, Neonail

Hotele partnerskie: My Story Sopot Apartments, My Story Gdynia Hotel, Nosalowy Hotele, Nosalowy Park Hotel & Spa, Nosalowy Dwór Resort & Spa, Hotel St. Bruno
Kino partnerskie: Nowa Fala w Giżycku
Kawiarnia festiwalowa: Koło Molo w Sopocie
Partnerzy lokalni: Urząd Miasta Sopotu, Urząd Miasta Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Molo w Sopocie, Państwowa Galeria Sztuki, Urząd Miejski w Giżycku i Giżyckie Centrum Kultury
Partnerzy: Jawor Parkiet, Polargos, KoKo Kamper, Żegluga Mazurska, Bertrand, Isabella, Ravensburger

O bezpieczeństwo festiwalu dba: Solid Security

Dostawca nowej mobilności: Arval

Partner kina jachtowego: Skyboat