Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   6.01   338.76   88.54   7.81
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   15.6
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   5.1   6.38
Józefa Piłsudskiego   6.05   7.94
Tytusa Chałubińskiego   7.09   9.16
Zofii i Witolda Paryskich   10.39   12.63
Kuźnice   4.97   6.05
Gronik   -   -
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.47   0.55
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Sob. 21.05 23:00
Deszczowo
9° / 9° słabe opady deszczu
Nd. 14:00
Deszczowo
11°
Pon. 14:00
Zachmurzenie
17°
Wt. 14:00
Deszczowo
12°
Śr. 14:00
Deszczowo
18°
Czw. 14:00
Deszczowo
17°
Zdjęcie promujące Zakopane

Sport i zabawa podczas Światowego Dnia Śniegu

Sportowe emocje i radosna zabawa towarzyszyły najmłodszym i ich rodzicom, którzy licznie przybyli na Górną Rówień Krupową, by świętować 11. World Snow Day - Światowy Dzień Śniegu w Zakopanem.

Dziś każdy mógł realizować swoje pasje: biegać na nartach, pokonać cross country cross, szaleć na skuterach śnieżnych od Witów Extreme, zmęczyć się podczas zumby z Martą Jelonek czy narysować wymarzoną podróż.

O walor edukacyjny imprezy zadbali nasi niezawodni partnerzy: Tatrzański Park Narodowy, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, zakopiańska Policja wraz z Komendą Główną Policji z Warszawy, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddział w Zakopanem, IMGW i Nadleśnictwo Nowy Targ, a o śnieżne gry i zabawy nauczyciele zakopiańskich szkół podstawowych. Towarzyszycie nam od pierwszych edycji Światowego Dnia Śniegu za co serdecznie dziękujemy!

Gościem specjalnym tegorocznej imprezy była Janka Cholewa - odtwórczyni roli Helenki Marusarzówny w filmie "Marusarz. Tatrzański orzeł". 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się rzeźby lodowe, które z pasją i zaangażowaniem od wczesnych godzin porannych tworzyli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara. 

Podczas Dnia Śniegu naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Komunikacji Społecznej Kinga Ripper wręczyła nagrody zwycięzcom biegów narciarskich w poszczególnych kategoriach wiekowych, a naczelnik Wydziału Kultury Joanna Staszak nagrody w konkursie plastycznym. 

Fundatorami, bez pomocy których nie mielibyśmy tak atrakcyjnych nagród, byli: Wawel S.A., Kopalnia Soli „Wieliczka”, Witów Extreme, Aquapark Zakopane, Kino Sokół oraz Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, IMGW-PIB i VisionCube. Dziękujemy.

Dziękujemy wolontariuszom, partnerom i sponsorom wydarzenia, a przede wszystkim radosnym uczestnikom dzisiejszego święta. Do zobaczenia za rok!

(APM)