Śr. 11:00
20°
Zdjęcie promujące Zakopane

Lindvik ponownie najlepszy w Zakopanem

Podobnie jak przed rokiem konkurs indywidualny FIS Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem wygrał Norweg Marius Lindvik (294,6 pkt.). Na drugim stopniu podium, z notą o 10 pkt. niższą, stanął Niemiec Karl Geiger. Trzeci Anze Lanisek ze Słowenii stracił do niego zaledwie 0,9 pkt. Tuż za podium uplasował się japoński lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi. Na 17. miejscu zawody skończył najlepszy z Polaków, obchodzący dzisiaj 35. urodziny, Piotr Żyła.

Po pierwszej serii prowadził Ryoyu Kobayashi i wydawało się, że nie da sobie odebrać zwycięstwa. Jednak wspaniały, najdłuższy w dzisiejszym konkursie skok Mariusa Lindvika (139,5 metra, 151,2 pkt.) zapewnił mu zdecydowany triumf. Drugi po pierwszej serii dość nieoczekiwanie był Austriak Daniel Tschofenig, który po nieco gorszym skoku w finale (133,5 metra, 136,8 pkt.) spadł na 5. miejsce. Karl Geiger „wskoczył” na podium z czwartego miejsca po pierwszej serii. W najlepszej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch Austriaków (6. Daniel Huber i 8. Jan Hoerl), Szwajcar Kilian Peier (7. miejsce), dziewiąty Słoweniec Timi Zajc i Niemiec Marcus Eisenbichler (10. miejsce),

Choć do konkursu indywidualnego zakwalifikowało się dziewięciu reprezentantów Polski, to w drugiej serii punktowało tylko trzech. Piotr Żyła zajął 17. miejsce, 22. był Paweł Wąsek, a Stefan Hula skończył zawody na 27. pozycji. Właśnie ta trójka oraz Kamil Stoch i Dawid Kubacki pojedzie na Igrzyska Olimpijskie do Chin.