Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   6.01   338.76   88.54   7.81
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   15.6
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   5.1   6.38
Józefa Piłsudskiego   3.27   4.25
Tytusa Chałubińskiego   3.57   4.59
Zofii i Witolda Paryskich   3.48   4.46
Kuźnice   3.29   4
Gronik   -   -
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.5   0.6
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Nd. 22.05 02:00
Deszczowo
9° / 9° słabe opady deszczu
Nd. 14:00
Deszczowo
11°
Pon. 14:00
Zachmurzenie
17°
Wt. 14:00
Deszczowo
12°
Śr. 14:00
Deszczowo
18°
Czw. 14:00
Deszczowo
17°
Zdjęcie promujące Zakopane

Pierwszy dzień World Snow Day za nami


Za nami pierwszy dzień obchodów 11. Światowego Dnia Śniegu - FIS World Snow Day, który upłynął pod znakiem rodzinnej rywalizacji. Podczas zawodów pod Nosalem, które zainaugurowała Kinga Ripper – naczelnik wydziału Kultury Fizycznej i Komunikacji Społecznej, uczestnikom dopisywał dobry humor oraz piękna pogoda.

World Snow Day jest częścią kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pt. „Bring children to the snow”, mającej na celu nie tylko zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania sportów zimowych, do brania udziału w zawodach sportowych, ale także do zwracania większej uwagi na kwestie związane z ochroną środowiska przyrodniczego oraz bezpieczeństwem podczas zimowych zabaw. Burmistrz Miasta Zakopane organizuje Światowy Dzień Śniegu od 2012 roku, a w 2017 roku miasto Zakopane otrzymało od Międzynarodowej Federacji Narciarskiej nagrodę dla najlepszego organizatora WSD na świecie!

Obchody Światowego Dnia Śniegu rozpoczęły rodzinne zawody pod Nosalem w Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL, gdzie partner Światowego Dnia Śniegu – Szkoła Narciarska i Snowboardowa STRAMA wsparła Organizatorów w przygotowaniu zawodów pt. Rodzinne duety narty/snowboard + rakiety. W konkurencji tej startowały dzieci wraz z rodzicami. Polegała ona na tym, że rodzic biegł ile sił w nogach pod górę na rakietach śnieżnych, a dziecko zjeżdżało na nartach lub snowboardzie po ustawionym slalomie. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale i zabawy było pod dostatkiem! W konkurencji tej wzięło udział kilkadziesiąt duetów rodzinnych, którym ta formuła zawodów bardzo się spodobała. Po zawodach najszybsze rodzinne duety zostały nagrodzone, otrzymały puchary, medale oraz nagrody, które ufundowali sponsorzy, m.in. Kopalnia Soli „Wieliczka”, Wawel S.A. oraz Urząd Miasta Zakopane.

Pod Nosalem można było również skorzystać z darmowej nauki jazdy dla najmłodszych. Podczas zabawy na śniegu była z nami Komenda Główna Policji z Warszawy, która przypominała dzieciom o zasadach bezpieczeństwa.

Radość na twarzach dzieci i emocje im towarzyszące są dla organizatorów największą nagrodą. Dziękujemy naszym współorganizatorom, partnerom oraz fundatorom nagród za pomoc w organizacji zawodów, a przede wszystkim dzieciom i ich rodzicom biorącym w nich udział oraz zapraszamy do udziału w drugim dniu zabawy!

WYNIKI ZAWODÓW: DUETY – NARTY + RAKIETY

WYNIKI ZAWODÓW: DUETY – SNOWBOARD + RAKIETY


fot. MG, SJ

(MG)