Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   9.53   396.27   59.74   11.82
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   25.23
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   25.76   39.26
Józefa Piłsudskiego   29.28   45.52
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   31.85   47.86
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: Partner
Sob. 14.12 16:00
Zachmurzenie
0° / -0° rozproszone chmury
Nd. 13:00
Zachmurzenie
Pon. 13:00
Zachmurzenie
Wt. 13:00
Słonecznie
Śr. 13:00
Zachmurzenie
Czw. 13:00
Zachmurzenie
Zdjęcie promujące Zakopane

Zakopiańska  Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bronisława Czecha w Zakopanem zwyciężyła ogólnopolskie eliminacje do Konkursu #BeActive Awards 2018. Organizatorem konkursu jest Skarb Państwa - Minister Sportu i Turystyki. Nagroda została  przyznana Szkole Podstawowej nr 2 , za  podejmowanie działań zachęcających dzieci i młodzież do bycia aktywnym (#BeActive).  

Szkoła, której patronem jest olimpijczyk Bronisław Czech, zawsze przywiązywała dużą wagę do wychowania sportowego. Dzieci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach z narciarstwa biegowego, alpejskiego, snowboardu i łyżwiarstwa, piłki nożnej, kolarstwa MTB, czy biegów przełajowych. Poprzez spotkania i różne akcje sportowe z udziałem wybitnych zawodników szkoła promuje  postawy prozdrowotne i zaraża pasją do sportu, a także propaguje idee olimpijskie. 


W szkole, która współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim, odbywają się cykliczne imprezy sportowo-rekreacyjne dla uczniów, rodziców i chętnych: Rodzinny Rajd Rowerowy, Memoriał, Festyn, Letni Memoriał, Ferie na sportowo, Europejski Tydzień Sportu, Na Narty z Mistrzem, nauka pływania, piłka nożna, Szkolny Klub Sportowy dla dziewcząt i Poszerzony Program WF. Promuje sport, zachęca uczniów do uprawiania różnych dyscyplin sportowych poprzez zapraszanie znanych sportowców, reprezentantów naszego kraju na prelekcje i pokazy dla uczniów. Regularnie gości absolwentów, członków kadry narodowej: Klemensa Murańkę, Agnieszkę i Marynę Gąsienica Daniel, Weronikę Biela, Aleksandrę Michalik, Kamilę Karpiel, Kacpra Stosela oraz nestorów sportu Józefę Pęksa Czerniawską, Weronikę Budny, Józefa Łuszczka, Macieja Gąsienicę Ciaptaka, Jana Miętusa. 

Dzięki tym działaniom udało się zwyciężyć (jako jedna z trzech inicjatyw) w pierwszym etapie konkursu #BeActive organizowanego przez Komisję Europejską (KE) i Dyrekcję Generalną ds. Edukacji, Młodzieży, Sportu i Kultury (DG EAC). Wyłonione projekty na poziomie lokalnym zostaną zgłoszone do konkursu na poziomie Europy.