Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   21.7   0   42.7   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   42.9
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   23.8   33.44
Józefa Piłsudskiego   13.15   15.9
Tytusa Chałubińskiego   10.2   12.96
Kuźnice   12.02   14.84
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Nd. 15.06 02:00
Słonecznie
8° / 13° bezchmurnie
Pon. 14:00
Deszczowo
15°
Wt. 14:00
Zachmurzenie
16°
Śr. 14:00
Zachmurzenie
21°
Czw. 14:00
Deszczowo
16°
Zdjęcie promujące Zakopane

Letnie remonty dróg

Kończy się kolejny etap remontów zakopiańskich dróg. Kilka dni temu do użytku oddane zostały nowo wybudowana ścieżka rowerowa i chodnik na ul. Przewodników Tatrzańskich oraz ulica Małe Żywczańskie. W ciągu najbliższych kilku tygodni zakończona zostanie modernizacja ulicy Tatary oraz ukończona zostanie ścieżka rowerowa na ul. Bronisława Czecha.

Na ulicy Małe Żywczańskie wykonany został kompleksowy remont wraz z częściową przebudową infrastruktury energetycznej, teletechnicznej oraz wodociągowej. W drogę wbudowany został kanał deszczowy z trzema wylotami do Białego Potoku oraz systemem krat ściekowych w jezdni. Wykonana została nowa podbudowa drogi, ułożono nowe warstwy bitumiczne, a pobocza utwardzone zostały betonową kostką. Zamontowane zostało również energooszczędne, ledowe oświetlenie na aluminiowych masztach.

Ścieżka rowerowa na ulicy Bronisława Czecha, która połączona zostanie z istniejącym traktem na ul. Przewodników Tatrzańskich, oddana zostanie do użytku do końca sierpnia. W drugiej kolejności wykończone zostaną chodnik oraz zatoki postojowe.

Do końca sierpnia ukończona zostanie również ulica Tatary. Obecnie gotowy jest jej odcinek od ul. Ciągłówka. Na fragmencie od ulicy Szkolnej trwają jeszcze prace związane z siecią gazową. Po ich zakończeniu wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni.

(RKW)