Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   11.96   366.75   40.91   12.87
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   3
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   2.58   3.46
Józefa Piłsudskiego   7.27   9.27
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   3.54   4.99
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: Partner
Pt. 13.12 13:00
Śnieg
3° / -1° słabe opady śniegu
Sob. 13:00
Zachmurzenie
Nd. 13:00
Zachmurzenie
Pon. 13:00
Zachmurzenie
Wt. 13:00
Zachmurzenie
Śr. 10:00
Słonecznie
Zdjęcie promujące Zakopane

To był wyjątkowe rozpoczęcie festiwalu. Ponad 4 tysiące osób zgromadziło się w namiocie festiwalowym aby uczestniczyć w pierwszych wydarzeniach 50. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Podczas koncertów usłyszeliśmy największe folkowe przeboje oraz znane utwory w nowych aranżacjach.

Pierwszy wieczór rozpoczął się energetycznym występem zespołu Dikanda, po którym atmosferę uspokoiła nieco nastrojowa Hanka Wójciak. W klimat podhalańskiego folklory wprowadziła nas Hanka Rybka z zespołem oraz grupa Krywań, która porwała publiczność do tańca utworem „Szalała, szalała”.

Gwiazdą wieczoru był zespół Zakopower, któremu towarzyszył Atom String Quartet. Największe przeboje zespołu Sebastiana Karpiela-Bułecki zabrzmiały w energetycznym, jazzowym opracowaniu. Atom String Quartet, z zakopiańczykiem Dawidem Lubowiczem w składzie, zaprezentowała również utwory swojego autorstwa, inspirowane podhalańskimi melodiami ludowymi.

Drugi dzień to ciąg dalszy spotkania z najlepszymi zespołami folkowymi. Podobnie jak podczas koncertów dzień wcześniej, publiczność nie zawiodła.

Wieczór rozpoczął się występem znanego podhalańskiego zespołu Holeviaters, który łączy muzykę folkową z brzmieniem swingowych standardów i jazzowych ballad. Po nim sceną zawładnęła energetyczna Megitza. Pierwszą część koncertu zakończył Kabaret Truteń, który regionalnymi żartami bawi podhalańską publiczność już ponad 25 lat.

Gwiazdą wieczoru był zespół Mazowsze, który zaprezentował operę „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”. Widowisko z muzyką Jana Stefaniego do libretta Wojciecha Bogusławskiego spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem zakopiańskiej publiczności. W koncertach uczestniczyli burmistrzowie Leszek Dorula oraz Agnieszka Nowak- Gąsienica.