Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   3.08   332.72   101.69   4.3
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   34.57
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   11.96   15.33
Józefa Piłsudskiego   16.25   22.21
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: Partner
Śr. 21.08 05:00
Zachmurzenie
16° / 10° pochmurno z przejaśnieniami
Czw. 14:00
Zachmurzenie
18°
Pt. 14:00
Słonecznie
23°
Sob. 14:00
Słonecznie
27°
Nd. 14:00
Deszczowo
27°
Zdjęcie promujące Zakopane
sierpień 2018

Koncerty Na Folkową Nutę

To był wyjątkowe rozpoczęcie festiwalu. Ponad 4 tysiące osób zgromadziło się w namiocie festiwalowym aby uczestniczyć w pierwszych wydarzeniach 50. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Podczas koncertów usłyszeliśmy największe folkowe przeboje oraz znane utwory w nowych aranżacjach.

Pierwszy wieczór rozpoczął się energetycznym występem zespołu Dikanda, po którym atmosferę uspokoiła nieco nastrojowa Hanka Wójciak. W klimat podhalańskiego folklory wprowadziła nas Hanka Rybka z zespołem oraz grupa Krywań, która porwała publiczność do tańca utworem „Szalała, szalała”.

Gwiazdą wieczoru był zespół Zakopower, któremu towarzyszył Atom String Quartet. Największe przeboje zespołu Sebastiana Karpiela-Bułecki zabrzmiały w energetycznym, jazzowym opracowaniu. Atom String Quartet, z zakopiańczykiem Dawidem Lubowiczem w składzie, zaprezentowała również utwory swojego autorstwa, inspirowane podhalańskimi melodiami ludowymi.

Drugi dzień to ciąg dalszy spotkania z najlepszymi zespołami folkowymi. Podobnie jak podczas koncertów dzień wcześniej, publiczność nie zawiodła.

Wieczór rozpoczął się występem znanego podhalańskiego zespołu Holeviaters, który łączy muzykę folkową z brzmieniem swingowych standardów i jazzowych ballad. Po nim sceną zawładnęła energetyczna Megitza. Pierwszą część koncertu zakończył Kabaret Truteń, który regionalnymi żartami bawi podhalańską publiczność już ponad 25 lat.

Gwiazdą wieczoru był zespół Mazowsze, który zaprezentował operę „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”. Widowisko z muzyką Jana Stefaniego do libretta Wojciecha Bogusławskiego spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem zakopiańskiej publiczności. W koncertach uczestniczyli burmistrzowie Leszek Dorula oraz Agnieszka Nowak- Gąsienica.