12°
Pt. 14:00
15°
Zdjęcie promujące Zakopane

5 maja 2018 roku w Rousinowie pod Brnem w Czechach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Czech w Parabadmintonie w kategoriach WH1 i WH2. Reprezentujący klub MMKS Kędzierzyn-Koźle Jakub Sikorski, zakopiańczyk, który na co dzień gra w klubie UKS Orły Zakopane, został Mistrzem Czech w singlu mężczyzn. Grając w parze z czeskim zawodnikiem Zdenkiem Krupickom wywalczył brązowy medal w deblu.

W turnieju wystąpili zawodnicy z Czech, Polski i Austrii. Turniej zorganizowany został przez klub Badminton Sharks z Brna. Polskę reprezentowali zawodnicy z klubów z Imielina – Szlif-Pol Imielin i z Kędzierzyna- Koźle – MMKS Kędzierzyn- Koźle. Polacy wrócili do kraju z 6 medalami. W kategorii dzieci złoty medal wśród dziewczynek wywalczyła Julia Bolibrzuch z MOSiR Kędzierzyn-Kożle. W tej samej kategorii srebro przypadło Magdalenie Kozerze z klubu Szlif-Pol Imielin. Dziewczynki wspólnie wywalczyły również złoto w deblu dzieci. Srebrny medal w deblu przypadł również polskiej parze reprezentującej klub Szlif-Pol Imielin, Annie Wolny i Joannie Sadlik.

Starty w zawodach Jakuba Sikorskiego, na co dzień pracownika Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia, wspiera Burmistrz Miasta Zakopane.