Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   -   -   -   -
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   -
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   24.2   32.2
Józefa Piłsudskiego   17.13   21.09
Tytusa Chałubińskiego   14.42   16.9
Kuźnice   19.29   24.78
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   1.16   1.29
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Sob. 27.06 05:00
Słonecznie
15° / 18° bezchmurnie
Nd. 14:00
Zachmurzenie
30°
Pon. 14:00
Deszczowo
25°
Wt. 14:00
Zachmurzenie
27°
Śr. 14:00
Deszczowo
20°
Zdjęcie promujące Zakopane

Relacja z wernisażu wystawy Anny Schumacher w Miejskiej Galerii Sztuki

W piątek, 8 listopada 2024 roku, w  Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem odbył się uroczysty wernisaż wystawy Anny Schumacher pt. „Gabinety osobliwości. Kolekcja uczuć” - malarstwo, grafika.

Wszystkich licznie przybyłych gości przywiała dyrektorka galerii Lidia Rosińska-Podleśny, która dzieląc się swoją refleksją, zaprosiła odbiorców do zanurzenia się w malarski świat pełen sekretów, oscylujący pomiędzy światem rzeczywistym a fantastycznym.

W imieniu swoim i Burmistrzów głos zabrała p. Joanna Staszak - Naczelnik Wydziału Kultury UMZ, gratulując artystce wspaniałych prac, stanowiących jednocześnie jej pracę doktorską, obronioną na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. Obecny na wernisażu promotor prof. Andrzej Markiewicz - dziekan Wydziału Sztuki Uniwersytetu Radomskiego, nawiązał do początków powstawania formuły doktoratu, dzieląc się jednocześnie fragmentami tekstów recenzentów.

Anna Schumacher, którą wszyscy zebrani nagrodzili długimi brawami, opowiedziała o procesie tworzenia prac, ich tematyce związanej z różnymi wydarzeniami, historiami z gabinetów osobliwości.  Podkreśliła również jak ważna jest dla niej możliwość pokazania ich w Zakopanem, w przestrzeni MGS.

Swoim występem otwarcie wystawy uświetnili Karolina i Jan Siaśkiewiczowie, wykonując dwa utwory na fortepian i flet.

Na wernisażu obecni byli również p. Jerzy Jędrysiak - Przewodniczący Komisji Kultury RMZ, p. Marek Donatowicz - Z-ca Przewodniczącego RMZ.

Wystaw potrwa do 6 grudnia 2024. Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy: Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, Zakopiańskie Centrum Kultury
fot. MJ/ZCK