Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   -   -   -   -
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   -
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   20.06   25.11
Józefa Piłsudskiego   14.96   17.69
Tytusa Chałubińskiego   12.54   14.63
Kuźnice   16.74   19.87
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.33   0.36
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Nd. 28.06 23:00
Deszczowo
23° / 20° słabe opady deszczu
Pon. 14:00
Deszczowo
26°
Wt. 14:00
Deszczowo
26°
Śr. 14:00
Deszczowo
24°
Czw. 14:00
Deszczowo
13°
Pt. 14:00
Deszczowo
17°
Zdjęcie promujące Zakopane

Sportowcy fundacji HANDICAP Zakopane z 15 medalami

Sportowcy z Fundacji HANDICAP Zakopane osiągnęli znakomite wyniki podczas I Ogólnopolskich Mistrzostw Zawodników z Zespołem Downa (ZSZzZD), które odbyły się w dniach 14–16 grudnia 2025 roku na stoku GrapaSki w Białce Tatrzańskiej. Zawody były organizowane przez Związek Sportowy Zawodników z Zespołem Downa zgodnie z międzynarodowymi kategoriami VIRTUS: II1 – niepełnosprawność intelektualna, II2 – Zespół Downa oraz II3 – spektrum autyzmu, przy zachowaniu osobnej rywalizacji kobiet i mężczyzn.

W zawodach, których uczestnikami było 51 narciarzy z całej Polski – m.in. z Warszawy, Rzeszowa, Rybnika oraz kilku miast Małopolski (Kraków, Sucha Beskidzka, Nowy Targ, Zakopane i Kościelisko) – reprezentanci HANDICAP Zakopane zdobyli aż 15 medali i zakończyli zawody jako najlepsza drużyna klasyfikacji generalnej.

Dzień pierwszy – SLALOM

W rywalizacji slalomowej zawodnicy HANDICAP osiągnęli imponujące rezultaty:

Medale:

  • Złoto: Aleksandra Andrejko (II3), Jan Wolczko (II2), Łukasz Frączek (II3)
  • Srebro: Antoni Wiercioch (II2)
  • Brąz: Maria Martyniak (II2), Jakub Kaim (II3)

Inne miejsca punktowane:
4. Mateusz Marzec (II3), 5. Andrzej Samek (II2), 6. Michał Batkiewicz (II2), 7. Klimek Zięba

Dzień drugi – Gigant Zakopiański HANDICAP

Drugi dzień rywalizacji przyniósł kolejne dobre wyniki:

Medale:

  • Złoto: Aleksandra Andrejko (II3), Patrycja Strama (II2), Antoni Wiercioch (II2), Łukasz Frączek (II3)
  • Srebro: Jan Wolczko (II2), Krystian Kicmal (II1)
  • Brąz: Anna Szewczyk (II2), Klimek Zięba (II2), Mateusz Marzec (II3)

Inne miejsca punktowane:
4. Jakub Kaim (II3), 5. Michał Batkiewicz (II2), 6. Andrzej Samek (II2), 7. Jan Fryźlewicz


Zawody odbyły się dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Fundacji PGE oraz Fundacji HANDICAP Zakopane.

Wysokie wyniki zakopiańskich alpejczyków pokazują pasję, wysiłek i determinację sportowców FUNDACJI HANDICAP Zakopane i są inspiracją dla całego regionu.


zm