Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   44.8   0   29.53   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   41.99
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   25.09   33.52
Józefa Piłsudskiego   17.08   20.65
Tytusa Chałubińskiego   14.46   16.34
Zofii i Witolda Paryskich   18.15   23.08
Kuźnice   12   13.25
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.79   0.87
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Śr. 28.02 10:00
Zachmurzenie
10° / 6° zachmurzenie duże
Czw. 13:00
Zachmurzenie
12°
Pt. 13:00
Zachmurzenie
11°
Sob. 13:00
Deszczowo
Nd. 13:00
Zachmurzenie
Pon. 07:00
Słonecznie
Zdjęcie promujące Zakopane

Laureaci 2009

Na posiedzeniu 9 lipca 2009 roku, po zapoznaniu się z nadesłanymi utworami, jury postanowiło przyznać następujące nagrody: 

W kategorii wierszy pisanych językiem literackim:

  • I nagrodę autorowi godło „Kamyk z rzeki” za zestaw wierszy, 
  • II nagrodę autorowi godło „Juhas” za wiersz „Malowanka na szkle”, 
  • III nagrodę autorowi godło „Green” za zestaw wierszy.
  •  Jury wyróżniło również następujących autorów: 
    • godło „Radość” za wiersz „Tren” i „Przywieź mi trochę radości z gór”, 
    • godło „Grań” za wiersz „Cubryna” i godło „Mnich” za wiersz „Tęsknica tatrzańska”.

W kategorii wierszy pisanych gwarą:

  •  I nagrodę autorowi godło „Skorusa” za cykl wierszy, 
  • II nagrodę autorowi godło „Skorusa II” za cykl wierszy, 
  • III nagrodę autorowi godło „JS” za wiersz „W pisaniu słonka”. 
  • Wyróżnieni zostali następującuy autorzy: godło „Cyrla” za wiersz „Dwa serca”, godło „Maryna” za wiersz „Olcysko Polana” i godło „Trawa” za wiersz „Downo choinka”.

Po otwarciu kopert autorami nagrodzonych wierszy okazali się: 

  • Marzena Orczyk z Dąbrowy Górniczej (“Kamyk z rzeki”), 
  • Barbara Konarska z Zielonej Góry (“Juhas”), 
  • Barbara Paluchowa z Piwnicznej Zdrój („Green”), 
  • Emil Biela z Myślenic („Radość”), 
  • Anna Gąsienica Giewont Fryjewicz z Zakopanego ( „Grań” ), 
  • Maciej Michalski ze Słupska („Mnich”), 
  • Zofia Roj Mrozicka z Zakopanego ( „Skorusa” ),
  • Roman Dzioboń z Nowego Targu ( „Skorusa II”), 
  • Julian Staniewski z Rabki Zdroju (“JS”), 
  • Izabela Zającówna z Raby Wyżnej („Cyrla”), 
  • Maria Stoch z Poronina („Maryna”),
  • Ludwina Jarząbek z Szaflar („Trawa”).