Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   9.95   333.56   39.59   8.56
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   7.37
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   7.85   10
Józefa Piłsudskiego   10.57   13.96
Tytusa Chałubińskiego   9.53   12.5
Zofii i Witolda Paryskich   12.81   18.16
Kuźnice   12.98   17.03
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.76   0.93
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Czw. 29.09 17:00
Deszczowo
9° / 8° słabe opady deszczu
Pt. 14:00
Deszczowo
10°
Sob. 14:00
Deszczowo
11°
Nd. 14:00
Deszczowo
Pon. 14:00
Deszczowo
10°
Wt. 14:00
Deszczowo
Zdjęcie promujące Zakopane

Laureaci 2009

Na posiedzeniu 9 lipca 2009 roku, po zapoznaniu się z nadesłanymi utworami, jury postanowiło przyznać następujące nagrody: 

W kategorii wierszy pisanych językiem literackim:

  • I nagrodę autorowi godło „Kamyk z rzeki” za zestaw wierszy, 
  • II nagrodę autorowi godło „Juhas” za wiersz „Malowanka na szkle”, 
  • III nagrodę autorowi godło „Green” za zestaw wierszy.
  •  Jury wyróżniło również następujących autorów: 
    • godło „Radość” za wiersz „Tren” i „Przywieź mi trochę radości z gór”, 
    • godło „Grań” za wiersz „Cubryna” i godło „Mnich” za wiersz „Tęsknica tatrzańska”.

W kategorii wierszy pisanych gwarą:

  •  I nagrodę autorowi godło „Skorusa” za cykl wierszy, 
  • II nagrodę autorowi godło „Skorusa II” za cykl wierszy, 
  • III nagrodę autorowi godło „JS” za wiersz „W pisaniu słonka”. 
  • Wyróżnieni zostali następującuy autorzy: godło „Cyrla” za wiersz „Dwa serca”, godło „Maryna” za wiersz „Olcysko Polana” i godło „Trawa” za wiersz „Downo choinka”.

Po otwarciu kopert autorami nagrodzonych wierszy okazali się: 

  • Marzena Orczyk z Dąbrowy Górniczej (“Kamyk z rzeki”), 
  • Barbara Konarska z Zielonej Góry (“Juhas”), 
  • Barbara Paluchowa z Piwnicznej Zdrój („Green”), 
  • Emil Biela z Myślenic („Radość”), 
  • Anna Gąsienica Giewont Fryjewicz z Zakopanego ( „Grań” ), 
  • Maciej Michalski ze Słupska („Mnich”), 
  • Zofia Roj Mrozicka z Zakopanego ( „Skorusa” ),
  • Roman Dzioboń z Nowego Targu ( „Skorusa II”), 
  • Julian Staniewski z Rabki Zdroju (“JS”), 
  • Izabela Zającówna z Raby Wyżnej („Cyrla”), 
  • Maria Stoch z Poronina („Maryna”),
  • Ludwina Jarząbek z Szaflar („Trawa”).