Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   24.58   1461.96   28.87   12.57
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   34.77
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   35.84   48.68
Józefa Piłsudskiego   6.58   8.89
Tytusa Chałubińskiego   1.29   1.75
Zofii i Witolda Paryskich   5.76   8.56
Kuźnice   0   0
Gronik   4.55   5.47
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.79   0.94
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Śr. 19.01 04:00
Zachmurzenie
-7° / -5° zachmurzenie umiarkowane
Czw. 13:00
Śnieg
-2°
Pt. 13:00
Śnieg
-6°
Sob. 13:00
Śnieg
-7°
Nd. 13:00
Śnieg
-6°

Zakopane staje się smart

Zakopane to pierwsza miejscowość na Podhalu, której mieszkańcy mogą skorzystać z pełni możliwości aplikacji Moja Okolica. Wszystko dzięki temu, że miasto znalazło się w pierwszej trójce miast w Polsce, które przystąpiły do programu umożliwiającego mieszkańcom wygodny i szybki dostęp do przydatnych, ciekawych, ale także ważnych informacji lokalnych. Od wyprzedaży garażowej w sąsiedztwie, przez informacje o nadchodzących wydarzeniach w życiu miasta, po lokalizację najbliższego punktu z defibrylatorem – wszystko to, i wiele więcej, w jednej aplikacji na smartfonie.

Moja Okolica to aplikacja, w której znajdziesz to, co powinieneś wiedzieć – a właściwie to, co chciałbyś wiedzieć – jako mieszkaniec Zakopanego i turysta. Gromadzi ona informacje o nadchodzących wydarzeniach w Twojej okolicy, zmianie godziny otwarcia urzędów (szczególnie ważne w dzisiejszych czasach), bibliotek, placówek kulturalnych, przerw w dostawie mediów czy zmianie miejskich opłat. Oczywiście to Ty decydujesz, które z tych wiadomości interesują Cię najbardziej: możesz wskazać, czy i o jakich aktualnościach aplikacja ma Cię powiadamiać.


Moja Okolica to także narzędzie przydatne w sytuacjach awaryjnych. Bez problemu wyszukasz w niej lokalne (i nie tylko) placówki ochrony zdrowia, czy sprawdzisz godziny otwarcia aptek.

I wszystko to w urządzeniu, które masz zawsze pod ręką – telefonie – i jednej, przyjaznej aplikacji.

Informacje z pewnego źródła

Co ważne, jej twórcy zadbali o to, by tego typu informacje pochodziły z najbardziej wiarygodnego źródła: od lokalnych władz. To właśnie Urząd Miasta, wykorzystując Moją Okolicę jako nowoczesny kanał kontaktu z mieszkańcami, będzie wprowadzać część informacji do aplikacji.

Część, ale nie wszystkie.

Moja Okolica będzie udostępniała także informacje z administracji centralnej, na przykład alerty pogodowe dla danej miejscowości czy ostrzeżenia o podwyższonym stanie rzek – tłumaczy Anna Sopala, prezes firmy S4C Operator, która stworzyła aplikację – Moja Okolica ma być jednak także aplikacją integrującą mieszkańców i wspierającą lokalne biznesy, dlatego ważna jej część będzie bazowała również na informacjach pochodzących właśnie od nich.

Bądź na bieżąco z życiem miasta

I rzeczywiście, aplikacja poinformuje nas także o tym, co do sprzedania mają nasi sąsiedzi (o ile oczywiście oni sami zechcą o tym powiedzieć!), a także pozwoli nam znaleźć lokalnych przedsiębiorców i przeglądać ich specjalne oferty. Lokalna cukiernia będzie mogła poinformować o specjalnej linii swoich wypieków. Mechanik samochodowy – o niższych cenach na wybrane usługi. Właściciele apartamentów – o promocyjnych ofertach najmu (bo z aplikacji Moja Okolica można przecież korzystać także na wyjeździe).

Siła doświadczenia

Przy tej okazji warto wspomnieć, że Moja Okolica nie jest dziełem debiutantów: firma ją oferująca należy do działającej od ponad trzech dekad grupy MCX, specjalizującej się w rozwiązaniach teleinformatycznych. Sama platforma Moja Okolica, mimo że powstała w 2020 roku, została już laureatem branżowego konkursu Smart City Poland Award w kategorii e-usługi.

Jeśli więc chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w Twoim mieście i być jednym z pierwszych, którzy będą współtworzyć społeczność Smart City w Zakopanem, zainstaluj aplikację Moja Okolica już teraz:

Bezpłatną aplikację można w prosty sposób pobrać ze Sklepy Play i AppStore  oraz za pomocą poniższych kodów: