Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   -   -   -   -
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   -
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   18.35   22.42
Józefa Piłsudskiego   17.5   21.83
Tytusa Chałubińskiego   15.84   19.99
Kuźnice   21.29   29.6
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   14.94   17.81
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Czw. 29.01 07:00
Śnieg
-2° / -4° słabe opady śniegu
Pt. 13:00
Zachmurzenie
-1°
Sob. 13:00
Zachmurzenie
-1°
Nd. 13:00
Zachmurzenie
-1°
Pon. 13:00
Zachmurzenie
-0°
Wt. 04:00
Zachmurzenie
-7°
Zdjęcie promujące Zakopane

Orszak Trzech Króli w Zakopanem

6 stycznia ulicami Zakopanego przeszedł Orszak Trzech Króli, który po raz kolejny stał się wyjątkowym, świątecznym spotkaniem mieszkańców i gości. Barwny i radosny przemarsz odbył się po Mszy Świętej w Sanktuarium Najświętszej Rodziny, skąd uczestnicy wspólnie wyruszyli w kierunku Starego Kościółka, symbolicznie nawiązując do drogi do betlejemskiej stajenki.

Orszakowi towarzyszyła muzyka, wspólne kolędowanie oraz żywa atmosfera podhalańskich tradycji. Uczestnicy otrzymali ozdobne korony, dzięki którym mogli poczuć się jak monarchowie podążający za gwiazdą.

W role Trzech Króli wcielili się aktorzy Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza: Krzysztof Wnuk, Marek Wrona oraz Kamil Joński. Oprawę muzyczną zapewnił Parafialny Regionalny Zespół Giewont z Olczy oraz Zespół Regionalny im. Klimka Bachledy. Wspólnie śpiewane kolędy i pastorałki podkreśliły uroczysty charakter dnia i przybliżyły uczestnikom bogate tradycje kolędnicze Podhala.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz miasta oraz powiatu: Burmistrz Miasta Zakopane Łukasz Filipowicz, przewodniczący Rady Miasta Zakopane Grzegorz Jóźkiewicz, Radny Miasta Zakopane Jan Gluc, Starosta Powiatu Tatrzańskiego Andrzej Skupień oraz naczelnik Wydziału Kultury i Komunikacji Społecznej Miasta Zakopane Joanna Staszak.

Orszak Trzech Króli odbył się w ramach XVII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych i przyciągnął licznych uczestników, tworząc wspólnotowe i radosne święto w sercu Zakopanego.

JB