Jakość powietrza
Brak danych
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   5.7   -   -   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   16.1
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   -   -
Józefa Piłsudskiego   -   -
Tytusa Chałubińskiego   -   -
Kuźnice   -   -
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Brak danych pogodowychPrzepraszamy!
Zdjęcie promujące Zakopane

Burmistrz Miasta Zakopane zaprasza do udziału w 3. Edycji Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego, który odbędzie się w dniach 10-13 sierpnia 2018 r. W tym roku hasłem przewodnim Festiwalu będą „Podróże” rozumiane w szerokim tego słowa znaczeniu. Chcemy zaprosić Państwa do wędrówki nie tylko po tatrzańskich szlakach literackich, ale także po kartach ciekawych nowości wydawniczych, które znajdą Państwo na naszych Targach Książki (10 -12 sierpnia 2018 r.).

Przyznanie Nagrody Literackiej Burmistrza Miasta Zakopane, spotkania autorskie, warsztaty literackie, wernisaże i dyskusje o książkach to zaledwie kilka punktów tegorocznego programu festiwalowego, który mamy nadzieję przywróci pamięć o literackiej i kulturalnej tradycji Zakopanego czasów Witkacego, Makuszyńskiego, Kasprowicza i wielu innych.

W tym roku na święto książki pod Giewontem zapowiedzieli swój przyjazd m.in.: Andrzej Franaszek, Marek Zagańczyk, Bartek Dobroch, Anna Janko, Renata Kijowska, Renata Piątkowska, Jacek Hugo - Bader, Witold Szabłowski, Anna Kamińska, Krzysztof Karasek oraz Krystyna Kofta.

W muzyczną podróż zaprosi nas Stanisława Celińska wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko.

Udział w Targach Książki, które odbędą się na Placu Niepodległości, zapowiedziało 21 wydawnictw z całej Polski.

Organizatorami Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego jest Miasto Zakopane, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego oraz Zakopiańskie Centrum Kultury.

Więcej informacji na stronie: http://literackifestiwal.zakopane.eu/

(AKS)