Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   -   -   -   -
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   -
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   19.71   28.04
Józefa Piłsudskiego   13.12   17.48
Tytusa Chałubińskiego   10.88   14.64
Kuźnice   5.23   6.7
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Śr. 08.10 02:00
Deszczowo
4° / 3° słabe opady deszczu
Czw. 14:00
Deszczowo
Pt. 14:00
Deszczowo
Sob. 14:00
Zachmurzenie
Nd. 14:00
Słonecznie
13°
Zdjęcie promujące Zakopane

Za nami wyjątkowy Rycerski Dzień Dziecka. Piękna pogoda sprawiła, że w tegorocznej edycji dziecięcego święta wzięły udział tłumy najmłodszych zakopiańczyków. 

Bractwo Rycerskie Św. Jadwigi Królowej Polski z Nowego Targu, które objęło patronat nad tegorocznym wydarzeniem, przygotowało wiele atrakcji.

Na najmłodszych czekały pokazy widowiskowych walk rycerskich i średniowiecznych tańców dworskich, pokazy łucznicze, warsztaty garncarskie i mennica z możliwością samodzielnego wybicia lokalnej monety z wizerunkiem jednego z okolicznych zamków.

Przez cały dzień odbywały się zabawy sprawnościowe: przeciąganie liny, bieg w strzemiączku, rzut wiklinową obręczą do celu, czy rycerska ciuciubabka.

Ratownicy TOPR przygotowali profesjonalną ściankę wspinaczkową, a Szkoła Mistrzostwa Sportowego zorganizowała stanowiska strzelnicze z bronią pneumatyczną.

W Parku Miejskim swoje stoiska przygotowali partnerzy: Komenda Powiatowa Policji, Miejska Biblioteka Publiczna i Sanepid.

A do tego koncerty, występy taneczne, malowanie twarzy i pyszne przekąski. Tego dnia każdy znalazł coś dla siebie!

(RKW)