Ikona wyboru języka Русский
Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   18.58   554.2   34.93   9.87
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   25.54
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   23.31   33.91
Józefa Piłsudskiego   9.52   12.08
Tytusa Chałubińskiego   10.15   12.99
Zofii i Witolda Paryskich   18.65   24.95
Kuźnice   4.06   4.91
Gronik   -   -
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.67   0.78
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Wt. 24.05 02:00
Zachmurzenie
7° / 10° zachmurzenie umiarkowane
Śr. 14:00
Deszczowo
15°
Czw. 14:00
Zachmurzenie
19°
Pt. 14:00
Zachmurzenie
18°
Sob. 14:00
Deszczowo
11°
Zdjęcie promujące Zakopane

Aktualności

Aktualności

aktualnosc z foto
Data publikacji 20 maja 2022

Miasto o wielu walorach naturalnych i turystycznych, w sezonie letnim kulturalna stolica Polski. Zakopane, bo o nim mowa, to zagłębie letnich festiwali i wystaw, które przyciąga miłośników kultury, sztuki i filmu. W tym roku inauguracja sezonu odbędzie się w Sopocie, który od lat jest miastem partnerskim Zakopanego. Już 27 maja każdy, kto chce poczuć prawdziwego ducha gór, może i powinien skorzystać z otwarcia sezonu. „Zakopane dobre eMOCje” to hasło, które pozwoli odkryć to wszystko, co najpiękniejsze w stolicy Tatr i najlepsze w sezonie letnim!

Читать большеStrzałka
aktualnosc z foto
Data publikacji 20 maja 2022

W najbliższy poniedziałek, 23 maja, na ogólnopolskiej antenie TVP3 zostanie wyemitowany  reportaż o Dniu polsko - ukraińskim pod Giewontem, który zorganizowało Miasto Zakopane podczas Międzynarodowego Dnia Jazzu. Jak podkreśliła zastępca burmistrza Zakopanego Agnieszka Nowak – Gąsienica to projekt dedykowany zmarłemu na początku roku Tolkowi Lisieckiemu, który przez wiele lat był dyrektorem artystycznym Wiosny Jazzowej.

Читать большеStrzałka
aktualnosc z foto
Data publikacji 16 maja 2022

  Tegoroczną, niezapomnianą Noc Muzeów (14 maja 2022) w Miejskiej Galerii Sztuki – jednostce Zakopiańskiego Centrum Kultury, rozpoczęliśmy o godz. 18:00, uroczystym wernisażem pokonkursowej wystawy 3. Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego „Moje Zakopane”. Licznie przybyłych artystów i  gości, przywitała Lidia Rosińska-Podleśny, szefowa galerii, pomysłodawczymi konkursu i jednocześnie kuratorka wystawy. Przypominając ideę autorskiego projektu wystawienniczego, podkreśliła, że wpisał się on już na stałe w najważniejsze kulturalne wydarzenia Zakopanego, a ogromne zainteresowanie konkursem wśród artystów profesjonalnych z całej Polski, świadczy o tym, iż miasto Zakopane wraz ze swoim bogactwem historycznym, kulturalnym i przyrodniczym jest nadal niewyczerpanym źródłem inspiracji twórczej dla współczesnych artystów.

Читать большеStrzałka
aktualnosc z foto
Data publikacji 11 maja 2022

Zakopiańskie Centrum Kultury i Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego zapraszają na trzecią edycję wystawy pokonkursowej Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego „Moje Zakopane”. Mamy nadzieję, iż kolejny raz otwarta formuła konkursu pozwoli odpowiedzieć na pytanie, jak dzisiaj Zakopane jest postrzegane przez współczesnych artystów i czy nadal miasto i jego otoczenie stanowi inspirację dla artystów. Zapraszamy serdecznie!

Читать большеStrzałka
aktualnosc z foto
Data publikacji 2 maja 2022

Znakomici artyści, rewelacyjna publiczność – tak komplementowano tegoroczną edycję festiwalu „Wiosna Jazzowa Zakopane” na antenie Polskiego Radia. Atmosfera dobrych eMOCji wyczuwalna była w całym mieście. Finałowy koncert z udziałem Sławka Uniatowskiego i Ewy Bem publiczność, która szczelnie wypełniła salę Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, zapamięta na długo. Organizatorami tego wielkiego jazzowego święta pod Tatrami było jak co roku Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury.

Читать большеStrzałka
aktualnosc z foto
Data publikacji 2 maja 2022

22 kwietnia uroczystym wernisażem otworzyliśmy wystawę grafik znanego i cenionego artysty - zakopiańczyka - Jerzego Jędrysiaka. Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury przygotowało reportaż dokumentujący twórczość profesora Jerzego Jędrysiaka. Wystawa potrwa do 28 maja 2022 roku. Serdecznie zapraszamy!

Читать большеStrzałka
aktualnosc z foto
Data publikacji 1 maja 2022

Drugi dzień Festiwalu „Wiosna Jazzowa Zakopane” to popis legend polskiej sceny jazzowej. Krzysztof Ścierański po raz kolejny zachwycił różnorodnością swoich muzycznych poszukiwań, a Wojciech Gogolewski przekonał słuchaczy, że przebojowe kompozycje Skaldów znakomicie brzmią w jazzowych aranżacjach. Z kolei egzotyczne klimaty towarzyszyły koncertowi polsko – jemeńskiej wokalistki Rasm Almashan.  

Читать большеStrzałka
aktualnosc z foto
Data publikacji 30 kwietnia 2022

To była imponująca eksplozja dobrych eMOCji w stolicy Tatr. Pierwszy dzień tegorocznego festiwalu „Wiosna Jazzowa Zakopane” udowodnił, że jazz to nie jest niszowa muzyka. Muzycy wciągnęli do zabawy przechodniów na Krupówkach, dali rewelacyjny koncert w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr Zamoyskiego, a późnym wieczorem dołożyli muzyczny deser w klimatycznych przestrzeniach Aries Hotel SPA, który jest Partnerem projektu. Niezwykle ważnym elementem było polsko – ukraińskie i jazzowo - góralskie świętowanie Międzynarodowego Dnia Jazzu. Organizatorami tego cyklicznego wydarzenia są Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury.  

Читать большеStrzałka
aktualnosc z foto
Data publikacji 29 kwietnia 2022

Punktualnie w południe, 29 kwietnia, w ARIES Hotel & SPA miała miejsce konferencja prasowa inaugurująca tegoroczną Wiosnę Jazzową w Zakopanem. Po jej zakończeniu na Krupówkach, na balkonie Bazaru Polskiego z prologiem muzycznym projektu wystąpił ukraiński skrzypek Sergiey Wowkotrub ze swoim zespołem Gypsy Swing  Quartet.  Organizatorem wydarzenia, które swoje koncerty rozpoczyna 30 kwietnia   jest Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury.

Читать большеStrzałka
aktualnosc z foto
Data publikacji 27 kwietnia 2022

  Drodzy Państwo, podczas nadchodzącej majówki Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, na muzycznej mapie Polski, zamieni się w ważny jazzowy przystanek. Na scenie wystąpi plejada gwiazd, a wśród nich m.in. Ewa Bem, Sławek Uniatowski, Patsy Gamble, Wojciech Gogolewski Trio. Z uwagi na aranżację sceny, próby artystów oraz koncerty, Miejska Galeria Sztuki będzie zamknięta dla zwiedzających od 29 kwietnia do 3 maja 2022 r. Aktualna wystawa „Salon Marcowy 2022 – Plakat” będzie ponownie dostępna dla zwiedzających od 4 maja 2022 r. Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji o koncertach: https://www.festiwale.zakopane.pl/wiosna-jazzowa

Читать большеStrzałka

wyszukiwanie zaawansowane Strzałka

Dodatkowe kategorie

Dodatkowe kategorie

Wybierz przedział czasowy