Jakość powietrza
Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   12.21   447.89   45.53   6.88
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   7.25
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   8.63   11.81
Józefa Piłsudskiego   3.78   5.12
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner :
Pt. 24.05 14:00
Deszczowo
16° / 6° słabe opady deszczu
Sob. 14:00
Zachmurzenie
18°
Nd. 14:00
Deszczowo
17°
Pon. 14:00
Deszczowo
18°
Wt. 14:00
Deszczowo
19°
Śr. 11:00
Deszczowo
17°
Oranment

Aktualności Festiwalu 

Folkloru Ziem Górskich

Aktualności Festiwalu

Jubileuszowy finał
Data publikacji 4 września 2018

50. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopane dobiegł końca. W sobotę 25 sierpnia odbył się wielki finał, podczas którego wręczone zostały nagrody wszystkim laureatom. Były także życzenia, podziękowania i gratulacje dla organizatorów i uczestników wydarzenia, które na ręce Burmistrza Zakopanego Leszka Doruli przekazał Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, a w imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy Minister Adam Kwiatkowski. Odczytano także list od Prezydenta Bułgarii. W uroczystym zakończeniu udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, Związku Podhalan z Polski i USA, a także liczna publiczność, która wypełniła cały festiwalowy namiot.

Dowiedz się więcejStrzałka
Odznaczenia i nagrody z okazji jubileuszu
Data publikacji 4 września 2018

Podczas finału jubileuszowego 50. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem miała miejsce ceremonia wręczenia odznaczeń i nagród przyznanych przez obecnego na koncercie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego oraz Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Dorulę. Uhonorowane zostały osoby najbardziej zasłużone dla Festiwalu. 

Dowiedz się więcejStrzałka
Polonia doceniona na festiwalu
Data publikacji 4 września 2018

W sobotę 25 sierpnia na finał 50. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich do Zakopanego przyjechał Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP minister Adam Kwiatkowski, który spotkał się także z Burmistrzem Miasta Zakopane Leszkiem Dorulą, jego Zastępcami oraz z członkami polonijnego góralskiego zespołu „Ślebodni” z USA.

Dowiedz się więcejStrzałka
Jubileuszowe spotkanie z władzami miasta
Data publikacji 4 września 2018

Burmistrzowie Leszek Dorula i Agnieszka Nowak-Gąsienica wraz z dyrektor festiwalu Joanną Staszak spotkali się z delegacjami zespołów biorących udział w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.

Dowiedz się więcejStrzałka
Nagroda dziennikarzy
Data publikacji 4 września 2018

Swoją nagrodę - Ciupagę ze zbyrkadłami - przyznają również akredytowani przy Festiwalu dziennikarze. W tym roku uhonorowany został zespół "Ślebodni" z USA. Jubileuszowe głosowanie dziennikarzy rozpoczęło się od spotkania z burmistrzem Leszkiem Dorulą, wiceburmistrz Agnieszką Nowak-Gąsienicą i dyrektor festiwalu, Joanną Staszak. Burmistrz Dorula podziękował wszystkim dziennikarzom, którzy przez ostatnie lata relacjonowali Festiwal, przyczyniając się do jego popularności wśród publiczności. 

Dowiedz się więcejStrzałka

Baza wydarzeń

wyszukiwanie zaawansowane Strzałka

Dodatkowe kategorie

Wybierz przedział czasowy