Jakość powietrza
Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   16.87   837.43   33.67   16.32
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   13.56
Czujniki o mniejszej dokładności:
ul. Kierpcówki 34 Kościelisko   19.94   30.68
Tatrzański Park Narodowy Zakopane   6.73   9.62
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner :
Pt. 14.12 04:00
Słonecznie
-11° / -14° bezchmurnie
Sob. 13:00
Śnieg
-7°
Nd. 13:00
Deszczowo
Pon. 13:00
Śnieg
-3°
Wt. 13:00
Słonecznie
-1°
listopad 2018

Dzieci Bohaterów w Zakopanem

Dzieci Bohaterów w Zakopanem

W Urzędzie Miasta Zakopane wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica spotkała się dziećmi z Ukrainy, które do Polski przyjechały w ramach akcji „Dzieci Bohaterów” organizowanej przez Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie. Po raz pierwszy takie dwutygodniowe kolonie odbywają się na Podhalu w trzech kolejnych turnusach, a ich uczestnicy mają okazję poznać nasz region i miło spędzić czas pod Tatrami.

Sekcja Wschodnioeuropejska warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej jest bardzo zaangażowana w projekty na rzecz rozwoju demokracji Ukrainy oraz w pomoc dla jej mieszkańców. Organizuje wymiany młodzieży, kolonie dla dzieci osób, które szczególnie ucierpiały w wyniku konfliktu ukraińskiego, a także wspiera Polonię mieszkającą u naszych wschodnich sąsiadów. Pierwsze organizowane przez nią kolonie terapeutyczne dla dzieci odbyły się w 2014 roku. Tegoroczną edycję akcji wspiera polski rząd, natomiast w przygotowanie atrakcji dla grup goszczących na Podhalu włączyło się także Miasto Zakopane.

Podczas wyjazdów dzieci mogą odpocząć i choć na chwilę zapomnieć o problemach. Mają także okazję spotkać się i nawiązać kontakty z polskimi rówieśnikami. Goszcząca w urzędzie grupa wraz z opiekunami dzieliła się wrażeniami z pobytu pod Tatrami, podczas którego dzieci odwiedziły m.in. Centrum Edukacji Przyrodniczej, Miejską Galerię Sztuki, wzięły udział w warsztatach w Czerwonym Dworze, zajęciach plastycznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej, zajęciach sportowych, nauce tańca góralskiego, zwiedzaniu Zakopanego, a także spotkały się z uczniami Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

W ramach podziękowań dzieci podczas spotkania w urzędzie przedstawiły krótki występ i zaśpiewały piosenki. Spotkanie zakończyło wspólne pamiątkowe zdjęcie.

(AKS)