Jakość powietrza
Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   16.87   837.43   33.67   16.32
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   13.56
Czujniki o mniejszej dokładności:
ul. Kierpcówki 34 Kościelisko   19.94   30.68
Tatrzański Park Narodowy Zakopane   6.73   9.62
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner :
Pt. 14.12 04:00
Słonecznie
-11° / -14° bezchmurnie
Sob. 13:00
Śnieg
-7°
Nd. 13:00
Deszczowo
Pon. 13:00
Śnieg
-3°
Wt. 13:00
Słonecznie
-1°

Pełnosprawni przez sport – coraz sprawniejsi!

Ponad 40 osób wzięło udział w V Sportowym Sprawdzianie Fundacji HANDICAP Zakopane w sali sportowej SMS Zakopane w środę, 5.12.2018r. Jak co roku, Fundacja HANDICAP Zakopane zorganizowała tę imprezę sportowo-integracyjną,  w ramach realizacji zadania Budżetu Obywatelskiego Małopolski.  

Przy dźwiękach dynamicznej muzyki nasi sportowcy z niepełnosprawnością, sparing-partnerzy i seniorzy  przeszli 10 testów sprawności,  które pozwalają monitorować postępy uczestników treningów sportowych. Nasi zawodnicy dawali z siebie wszystko, a kibice i opiekunowie  gorąco dopingowali  wszystkich sportowców. Sprawdzian miał formułę zawodów sportowych, były medale, dyplomy z wynikami wszystkich testów, nagrody i poczęstunek, a zwycięzcami byli wszyscy.

„ To już piąta edycja naszych testów sprawności, a duża grupa uczestników naszych  treningów sportowych dla osób z niepełnosprawnością uczestniczy w nich od samego początku. Trenerzy mają więc pokaźny materiał do analizy, ale podczas sprawdzianu widać było, że nasi sportowcy regularnie uczestniczący w treningach, zrobili ogromne postępy na przestrzeni tych 5 lat. To nas bardzo cieszy pokazuje, jak ważne dla naszych sportowców jest regularne podejmowanie wszechstronnej aktywności sportowej, tak jak działalność naszej Fundacji.” – zauważa Małgorzata Tlałka-Długosz, prezes fundacji HANDICAP Zakopane.

Gratulacje dla wszystkich Uczestników i podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli organizację sprawdzianu: B.O. Małopolski, SMS Zakopane, PZU, Trenerzy, Wolontariusze, Rodzice i Opiekunowie naszych Sportowców.

Tekst i zdjęcia: Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane

(APM)