facebook instagram youtube

Kolejki i wyciągi całoroczne

Kolej linowa Kasprowy Wierch

Droga na Kasprowy Wierch, choć liczy 4291,59 m., trwa zaledwie kilkanaście minut, dzięki jedynej w Polsce wysokogórskiej kolei linowej. Wagoniki przewożą jednorazowo nawet 60 osób, a podróż zawieszonym ponad tatrzańskimi dolinami wagonikiem na stałe zapada w pamięć, dostarczając wielu wrażeń i obfitując w niesamowite widoki. Podróż kończy się na wysokości 1959 m.n.p.m na górnej stacji kolejki, zaledwie 26 m. poniżej wierzchołka Kasprowego Wierchu. Górna stacja kolejki linowej oraz Obserwatorium Meteorologiczne to najwyżej położone budynki w Polsce.

tel. 18 201 53 56

www.pkl.pl/kasprowy/home

Kolej krzesełkowa Wielka Krokiew

Dwuosobowa kolej krzesełkowa.

tel. 18 263 26 60

www.zakopane.cos.pl

Kolej linowo - terenowa Gubałówka

Gubałówka to najbardziej znany szczyt, znajdujący się na terenie stolicy Polskich Tatr - Zakopanego. Wystarczą 3,5 minuty aby znaleźć się na wysokości 1122 m n.p.m, dzięki kolejce linowo-torowej, która w ciągu godziny przewozi około 2000 osób. Ze szczytu Gubałówki rozciąga się widok na niezwykłą panoramę.

tel. 18 201 48 30

www.pkl.pl/gubalowka/home

Kolej krzesełkowa Szymoszkowa

Czteroosobowa kolej krzesełkowa z możliwością transportu rowerów.

tel. 18 201 72 30

www.szymoszkowa.pl

Kolej krzesełkowa Butorowy Wierch

Butorowy Wierch stanowi świetny punkt wypadowy dla wycieczek pieszych i rowerowych, które poza pięknymi widokami na kilka pasm górskich, dają możliwość zapoznania się z ciekawą architekturą i oryginalnym folklorem. Dojazd do dolnej stacji kolei ulicą Powstańców Śląskich, w kierunku wsi Kościelisko.
Butorowy Wierch to najwyższe wzniesienie Pasma Gubałowskiego położone ok. 2 km od szczytu Gubałówki, na które można wjechać dwuosobową koleją krzesełkową.
Przejazd koleją dostarcza niezapomnianych widoków na Tatry Zachodnie, Zakopane i Kościelisko.

tel. 18 206 39 41

www.pkl.pl/gubalowka/home

Kolej krzesełkowa Harenda

Czteroosobowa kolej krzesełkowa z możliwością transportu rowerów.

tel. 18 202 56 80

www.harendazakopane.pl

NAGRODY
REKLAMA