facebook instagram youtube

Wakacje pełne filmowych emocji razem z Visa Kino Letnie

Za nami półmetek najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego w Polsce. Visa Kino Letnie Sopot - Zakopane 2018 nie zwalnia tempa, przeciwnie, multiplikuje przyjemności! Przed nami kolejny miesiąc codziennych pokazów filmowych, a także spotkań z ludźmi kina. Dzięki nim twórcy i publiczność mogą poczuć się jak wielka filmowa rodzina. W sierpniu z widzami spotkają się gwiazdy polskiej kinematografii: Robert Więckiewicz i Artur Żmijewski, dołączy do nich autor ponad 1500 plakatów - Andrzej Pągowski.


Wieczorne projekcje festiwalu Visa Kino Letnie stały się obowiązkowym punktem programu dla tych, którzy nie wyobrażają sobie lata bez kultury. Sopot, Zakopane i Giżycko zostały oficjalnymi, wakacyjnymi stolicami kina. Fantastyczne emocje towarzyszyły nam podczas inauguracji festiwalu w górach, na Mazurach i nad morzem. Ich kulminację stanowiła sopocka gala, podczas której Diamentowego Klapsa Filmowego odebrała Agnieszka Dygant. Plenerowe projekcje w lipcu zgromadziły imponującą publiczność. Filmy wyświetlane pod gwiazdami zobaczyło ponad 50 tysięcy widzów.

Przed nami kolejny miesiąc festiwalowych wrażeń. Najwygodniejsze kino w Polsce zaprasza codziennie na sopockie Molo i Kulturalny Plac Niepodległości w Zakopanem. A we wszystkie wakacyjne środy i czwartki festiwal cumuje przy Ekomariniew Giżycku. Do końca sierpnia na Mazurach działa przygotowana specjalnie dla żeglarzy – kinomanów częstotliwość radiowa - 90,1 MHz, dzięki której ścieżkę dźwiękową z filmów słychać na wodzie.

W sierpniu czekają nas wyjątkowe spotkania z gwiazdami, podczas których pokażemy, że kino to połączona energia twórców i widzów. Kalendarz festiwalowych rozmów prezentuje się ekscytująco.

3 sierpnia o godz. 16 w sopockiej kawiarni „Koło Molo” z widzami spotkają się Artur Żmijewski i Bartłomiej Kotschedoff – aktorzy, kórych dzień wcześniej widzowie zobaczą podczas pokazu filmu „Atak paniki”. Czarna komedia Pawła Maślony będzie punktem wyjścia do rozmowy o scenariuszach toworzonych dla kina i tych, które pisze samo życie.

Publiczność w Giżycku będzie mogła poznać bliżej Roberta Więckiewicza. 16 sierpnia przedpremierowo pokażemy film „Jak pies z kotem”, w którym aktor występuje w jednej z głównych ról. Seans zaplanowano na godz. 17:45 w Kinie Nowa Fala. Spotkanie z aktorem odbędzie się bezpośrednio po projekcji. Oficjalną premierę filmu Janusza Kondratiuka zaplanowano dopiero na październik, tym samym na Mazurach szykuje się wyjątkowy pokaz.

23 sierpnia w czwartek o polskiej sztuce plakatu porozmawiamy z Andrzejem Pągowskim w sopockiej kawiarni „Koło Molo” o godz. 18. Ten wybitny grafik w minionym roku obchodził 40-lecie pracy artystycznej. Jego plakaty towarzyszyły filmom takich reżyserów jak: Krzysztof Kieślowski, Roman Polański czy Andrzej Wajda. Prace Pągowskiego znajdują się w największych galeriach na świecie, w tym w Museum of Modern Art w Nowym Jorku i Centrum Pompidou w Paryżu. Pojawi się możliwość zakupu prac artysty i zdobycia wymarzonego autografu.

W sierpniu na wielkim ekranie zobaczymy m.in. Meryl Streep w „Boskiej Florence” oraz Brada Pitta i Seana Penna w nagrodzonym Złotą Palmą „Drzewie życia”. Na sopockim Molo z Emmą Stone zatańczy Ryan Gossling podczas projekcji obsypanego Oscarami filmu „La la land”, a Borys Szyc zarapuje jako ksiądz z filmu „Serce, serduszko”. Dokładny plan projekcji filmów znajdziecie na stronie www.Kino.Visa.pl

„Przed nami jeszcze miesiąc wakacji i niezapomnianych seansów pod chmurką w ramach Visa Kina Letniego, więc wszyscy, którzy dopiero wyjeżdżają na urlop albo po prostu nie wybrali się dotąd do naszego kina, także będą mieli okazję obejrzeć najlepsze filmy w Sopocie, Giżycku i Zakopanem. We wszystkich lokalizacjach festiwalowych nadal obowiązują też nasze promocje dla użytkowników kart Visa, którzy mogą szybko, wygodnie i bezpiecznie zapłacić w ten sposób za wybrane atrakcje turystyczne, a przy okazji skorzystać z rabatu” – powiedziała Katarzyna Jezierska, Head of Central Eastern Europe (CEE) Marketing, Visa.

Intensywne festiwalowe życie toczy się nie tylko wieczorami, w ciągu dnia można zajrzeć do sopockiej kawiarni „Koło Molo”, odwiedzić festiwalowe eobuwie.pl Pop-up Stores na Kulturalnym Placu Niepodległości w Zakopanem i na Tarasie Domu Zdrojowego w Sopocie oraz zawitać do kina Nowa Fala w Giżycku.

Na festiwalu promujemy szybkie i bezpieczne płatności kartą Visa. Na widzów, którzy skorzystają z takiej formy, czekają atrakcyjne promocje. W Zakopanem możecie liczyć na 50% zniżki do wszystkich filii Muzeum Tatrzańskiego i 10% zniżki na wjazd na Gubałówkę. Na Mazurach 10% rabat obejmuje rejsy wycieczkowe statkami Żeglugi Mazurskiej. 10 % upustem objęte są także bilety i popcorn w kinie Nowa Fala w Giżycku, a także specjalne menu w kawiarni festiwalowej „Koło Molo” w Sopocie.

Wstęp na wszystkie projekcje i atrakcje festiwalu jest bezpłatny.

W Sopocie obowiązuje jedynie bilet wstępu na molo.

Przedsmak filmowych emocji, kalendarz spotkań z gośćmi i rozmowy z festiwalowymi gwiazdami znajdziecie na profilach facebookowych:

https://www.facebook.com/visakinoletnie/ i

https://www.facebook.com/rozmawiambolubie/

Przeżyj lato pełne filmowych emocji!

Na festiwal zaprasza:

Partnerzy strategiczni: Telewizja TVN i TVN Fabuła.

Patroni medialni: Radio Zet, Chilli Zet, Empik, Filmweb, Empik Foto, Kino, Co Jest Grane 24, AMS, Uroda Życia, Party, Wirtualna Polska.

Sponsorzy: Bracia Koral, eobuwie.pl.

Partnerzy: Astrini Design, Jawor-Parkiet, Bertrand.

Hotele partnerskie: My Story Sopot Apartments, Hotel Tajty, Rezydencja Gubałówka.

Kino partnerskie: Nowa Fala.

Relacje festiwalowe: rozmawiambolubie.pl.

Kawiarnia festiwalowa: Koło Molo.

Organizatorzy: Outdoor Cinema, Urząd Miasta Sopotu, Urząd Miasta Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Kąpielisko Morskie Sopot oraz Urząd Miasta Giżycko i Giżyckie Centrum Kultury. 

Tekst i zdjęcia: VKL

(APM)

NAGRODY
REKLAMA