facebook instagram youtube

W sobotę 21 października o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie z poetami: Stanisławem Nyczajem i Krystyną Cel z Kielc, Joanną Babiarz i Januszem Szotem z Nowego Sącza oraz Dorotą Kwoką z Rzeszowa - „Nasze góry w poezji”. 

Spotkanie, które odbędzie się w Willi Literatów "Astoria" przy Drodze do Białego 12, jest wydarzeniem towarzyszącym 6. Festiwalu „Inspirowane górami” im. Macieja Berbeki.

Podczas spotkania Stanisław Nyczaj opowie o swoim nowym tomie wspomnień „Wśród pisarzy 2", w którym przypomina m.in. spotkanie z Wisławą Szymborską, a Dorota Kwoka przeczyta jego tryptyk liryczny poświęcony pamięci Władysława Hasiora.


Uczestnicy:

Janusz Szot vel Micke Bonny - ur. 1964 w Brzesku malarz, satyryk, poeta, były członek zespołu rockowego Erzatz. Debiutował rysunkiem satyrycznym na łamach tarnowskiego tygodnika „TEMI". W roku 1981 był laureatem konkursu malarskiego w ramach pleneru w Brzesku. Jako poeta debiutował w antologii Klubu Literackiego „Sądecczyzna" – „Pierwsze Spotkanie", Nowy Sącz 1997. Laureat ogólnopolskiego konkursu poetyckiego Stary Sącz „Witraż Poetycki". Wydał tomiki poezji: „Ścieżki nocy", „Kuszenie licha", „Bez sztucznej pozy”.

Joanna Babiarz - urodziła się i mieszka w Nowym Sączu. Wydała tomiki wierszy: "Kobieta podobna do zwierzęcia" (1984), „Miłość bezdrożna”, „Nie stało się nic”, „Piąta pora roku”, „Tak być bez końca”, „W cieniu skrzydeł”, „Już”, „Historia pewnego domu”, „Izba”, „Być obok”. Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich. Od 2002 członkini ZLP. Obecna w „Antologii poetów polskich 2016” Wydawnictwa Pisarze.pl. Współuczestniczyła w wydaniu płyt: poezji śpiewanej zespołu Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki oraz autorskiej „Pastorałki z Nowego Sącza".

Krystyna Cel - wydała m.in. tomiki wierszy: Ścieżkami dalekiego ogroduKsiężyc w styczniu, zbiór esejów Tajemnice przeżyć nieuchwytnychNim zapadnie zmierzch. Laureatka I nagrody w dziale poezji konkursu im. St. Żeromskiego za tomik Zagubiony widnokrąg.
Organizator Festiwalu: Burmistrz Miasta Zakopane

Partnerzy: Zakopiańskie Centrum Kultury, Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego, Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół". Gniazdo w Zakopanem, Kino "Sokół", Kino "Giewont", Fundacja „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości”, Fundacja Domu Literatury i DPT.

Organizator Festiwalu: Burmistrz Miasta Zakopane

Partnerzy: Zakopiańskie Centrum Kultury, Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego, Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół". Gniazdo w Zakopanem, Kino "Sokół", Kino "Giewont", Fundacja „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości”, Fundacja Domu Literatury i DPT

NAGRODY
REKLAMA