facebook instagram youtube

11 listopada w 99. Rocznicę Odzyskania Niepodległości odbędzie się IV Zakopiański Bieg Niepodległości.

Pobiegnij tam, gdzie Wolność przyszła najwcześniej… Pobiegnij w Zakopanem…

Rzeczpospolita Zakopiańska – państwo istniejące od 13 października do 16 listopada 1918 r. na terenie Zakopanego i jego okolic.30 października Zakopane oficjalnie ogłosiło niepodległość. Polscy oficerowie i żołnierze rozbroili żołnierzy obcych narodowości, przejęli skład broni oraz stację telefoniczną i oddali się do dyspozycji Organizacji Narodowej. 1 listopada zarząd Organizacji Narodowej przekształcił się w Radę Narodową – organ kierowniczy niepodległej, polskiej Rzeczypospolitej Zakopiańskiej. Rada złożyła przyrzeczenie wierności Polsce i objęła w jej imieniu władzę w Zakopanem. Przewodniczącym Rady, pełniącym obowiązki prezydenta Rzeczypospolitej Zakopiańskiej został Stefan Żeromski.

„Zdążyłeś się już zapisać? Nie?! To najwyższy czas…”

Bieg zbliża się wielkimi krokami, zostało zaledwie kilka dni, a czym wcześniej tym lepiej. Startujemy w sobotę (11.11.2017r), przed Urzędem Miasta w Zakopanem, a pakiety można odbierać w biurze zawodów, już w piątek po południu, w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. O. Balcera.

„A co mnie czeka?”

Wszystko co najlepsze… Piękne koszulki z logiem biegu, pamiątkowe medale i pyszne rogale dla każdego, kto ukończy zawody, wyśmienite nagrody, wspaniałe wspomnienia, cudowna atmosfera i wiele, wiele innych.

„Ale którędy to…?”

Trasa jak na Zakopane jest stosunkowo płaska, przebiega ulicami miasta. Niesamowite widoki na panoramę Tatr i liczne zabytki na długo pozostaną w Waszej pamięci.Organizator: MOSIR Zakopane

Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Starosta Tatrzański Piotr Bąk

Więcej informacji i zapisy na stronie: http://mosir.zakopane.eu/

NAGRODY
REKLAMA