facebook instagram youtube

Amatorzy alpejczycy wystartują po raz ostatni na Polanie Szymoszkowej - do czwartku trwają zapisy online

Zbliża się ostatni cykl Pucharu Zakopanego, już w najbliższą sobotę dowiemy się kto będzie cieszył się z luksusowych pobytów w zakopiańskich hotelach, relaksu w Aqua Parku Zakopane czy bliżej pozna Smaki Gruzji, do kogo w finale trafią przygotowane przez partnera zawodów markę DYNAFIT nagrody o łącznej wartości 30 tys. zł, a także komu uda się zdobyć komplet pamiątkowych limitowanych medali.

Do tej pory zawodnicy w trzech edycjach zawodów rywalizowali dwukrotnie na Harendzie i raz na Kasprowym Wierchu, warunki był zmienne, a konkurencje urozmaicone, odbył się slalom równoległy i slalom specjalny, nie zabrakło też zwodów dla dzieci.

Finał zawodów 5. Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla amatorów rozstrzygnie się w najbliższą sobotę 24 lutego, na Polanie Szymoszkowej. Warto wystartować w zawodach i wielkim finale, gdzie nie liczy się kto będzie najszybszy, lecz kto będzie jeździł „równo”. Nie zabranie również atrakcji dla kibiców.

Na stoku powstanie centrum testowe marki Dynafit, strefa relaksu, będą leżaczki, coś ciepłego do picia, napoje energetyczne Neon, specjalne krówki, quiz z atrakcyjnymi nagrodami, ok. godz. 14.30 w ramach Apres Ski rozpocznie się Live Koncert zespołu „Porządne Dziewczyny”.

Każdy kto chce spróbować swoich sił a nie zdąży zgłosić się online może dopisać się w dniu zawodów i sprawdzić swoje umiejętność narciarskie. Dla wszystkich uczestników przygotowano pamiątkowe medale, będzie też możliwość wygrania dodatkowych nagród i udziału w finale.


5. Puchar Zakopanego - ZAPISY

5. PUCHAR ZAKOPANEGO w narciarstwie alpejskim 2018

(eliminacje MPA i punktacja PPA)

Harmonogram zawodów GS i zawodów finałowych w dniu 24.02.2018 r.

Szymoszkowa - Zakopane

godz. 8.00 w budynku karczmy na Szymoszkowej przy kolejce krzesełkowej rozpoczyna działalność Biuro Zawodów

godz. 8.00 - 9.30 zapisy do konkurencji, wydawanie numerów startowych, medali pamiątkowych, bloczków żywieniowych do realizacji w barze karczmy, złożenie oświadczeń o starcie na własną odpowiedzialność i prawie do prezentacji swojego wizerunku przez osoby startujące po raz pierwszy

godz. 9.30 zamknięcie przyjmowania zgłoszeń startowych

Zakup karnetów 6-cio godzinnych ze zniżką w cenie 68 zł lub biletów punktowych wg uznania (cena 9 zł za wyjazd na górę)

godz. 9.15 - 9.45 oglądanie trasy GS

godz. 10.00 start

Po zakończeniu przejazdu w ramach 4. edycji V PZA i MPA zostanie wystawiona klasyfikacja tych zawodów i ranking po 4. edycjach, na podstawie którego 6 najlepszych zawodników i zawodniczek z każdej grupy wiekowej, zostanie zakwalifikowanych do drugiego przejazdu w zawodach finałowych V PZA, rozegranych na trasie pierwszego przejazdu z zadaniem osiągnięcia wyniku zbliżonego do rezultatu z pierwszego przejazdu.

Kolejność startu zakwalifikowanych w ten sposób zawodników i zawodniczek do przejazdu finałowego zostanie rozlosowana.

Przerwa pomiędzy przejazdami około 1,5 godz.

godz. 10.00 otwarcie stoisk Partnerów Pucharu Zakopanego marka DYNAFIT, Neon N life, Poznaj Smak Gruzji

- DYNAFIT – centrum testowe

- Neon N life – strefa odpoczynku Neona, napoje energetyczne, cukierki, leżaczki, kocyki

- Poznaj Smak Gruzji – strefa odpoczynku, coś ciepłego dla każdego

godz. 12.30 orientacyjny czas startu do przejazdu dla finalistów

godz. 14.00 dekoracja zwycięzców - kolejno we wszystkich kategoriach:

  • 4. edycji V PZA i MPA – puchary i nagrody rzeczowe do 3 miejsca; za 1 miejsce o wartości 300 zł, 2 miejsce 200 zł, 3 miejsce 100 zł
  • w punktacji łącznej V PZA za sezon 2018 r. puchary, dyplomy do 3 miejsca
  • GS finał V Pucharu Zakopanego Amatorów – pula nagród 30 000 zł w postaci voucherów ufundowana przez firmę Dynafit do realizacji w sklepach Polar Sport; 1 miejsce voucher o wartości 8 000 zł, 2 - 5 miejsce voucher o wartości po 1 500 zł, 6 - 38 miejsce voucher o wartości po 500 zł
  • Dodatkowo wszyscy obecni na ceremonii wręczenia nagród zawodnicy zyskają szansę zdobycia czterech dwuosobowych pobytów weekendowych ufundowane przez Hotele Mercury i Nosalowy Dwór. 

godz. 14.30 Apres Ski 

Zaraz po zakończeniu dekoracji, Partner Pucharu Zakopanego Poznaj Smak Gruzji zaprasza na Apres Ski, na żywo pod chmurką zagrają „Porządne Dziewczyny”.  

Miejsce spotkania - pod hotelem Kasprowy od strony Polany Szymoszkowej 

Jeśli możesz - zostaw samochód w domu! 

godz. 17.00 SPEEDFIT NIGHT - odkrywanie zalet skiturów. Rozpoczęcie testów sprzętu Dynafit i! Cennych rad udzieli Magdalena Kozielska, a na wszystkich uczestników testów czekać będzie poczęstunek w Karczmie Regionalnej.

Przy odebraniu numeru startowego w biurze zawodów, każdy zawodnik otrzymuje kolejny czwarty medal do składanki pamiątkowego czerpaka – logo oraz pamiątkową podkładkę pod cały zestaw. Zawodnicy, którzy nie startowali we wszystkich zawodach otrzymają również taką podkładkę bez medalu za konkurencję w której nie brali udziału. 

Po ostatniej edycji czyli pierwszym przejeździe numery startowe PZA pozostają na pamiątkę u zawodników. 

NAGRODY
REKLAMA