facebook instagram youtube

UNESCO International Jazz Day

Trwającą cztery dni Wiosnę Jazzową w Zakopanem 30 kwietnia zakończył udany UNESCO International Jazz Day. Najpierw w Hotelu Aries & Spa zaprezentowany został wspólny muzyczny projekt AMC Trio i folkowej formacji The Stano Balaš Folk Band, a wieczorem w Kinie Sokół odbyły się dwa ciekawe i widowiskowe koncerty: międzynarodowego składu Sisters in Jazz oraz połączonej orkiestry jazzowej i kameralnej Eljazz Big-Band and Pan Ton Ensemble z nowymi aranżacjami znanych muzycznych tematów Krzysztofa Komedy.

Sisters in Jazz to ambitne przedsięwzięcie perkusistki Doroty Piotrowskiej, w którym biorą dział wyłącznie kobiety. Mieszkająca w Stanach polska artystka zaprosiła do współpracy saksofonistkę i wokalistkę z USA Camille Thurman, japońską pianistkę Naoko Sakatę oraz kontrabasistkę z Rosji Darię Czernakovą.

Eljazz Big-Band to z kolei orkiestra jazzowa założona w 1999 w Bydgoszczy przez perkusistę, bandleadera i animatora życia muzycznego Józefa Eliasza. Zespół zdobył liczne laury na konkursach w Polsce i za granicą, występował na wielu prestiżowych festiwalach. Na scenie towarzyszyła mu klasyczna orkiestra kameralna Pan Ton Ensemble, utworzona z absolwentów i studentów Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, Akademii Muzycznej w Katowicach i Akademii Muzycznej w Krakowie, pod kierownictwem skrzypaczki Karoliny Szymbary. W roli gościa specjalnego wystąpił wybitny saksofonista altowy Henryk Miśkiewicz.

To jednak nie koniec jazzowych atrakcji. W ramach cyklu wydarzeń towarzyszących Festiwalowi pod hasłem "Jazzowe Zakopane" w długi majowy weekend odbędą się jeszcze dwa koncerty, na które serdecznie zapraszamy:

Czwartek, 3 maja, godz. 21:30

Triogenic

Appendix Cafe Bar, ul. Krupówki 6 

Wstęp wolny

Sobota, 5 maja, godz. 21:00

M.G.R Jazz Friends

Karczma pod Gontem, ul. Kasprowicza 1 a

Wstęp wolny


NAGRODY
REKLAMA