facebook instagram youtube

Zakopane najchętniej wybierane na ferie zimowe

TOP 10 miejsc na ferie zimowe 2018

Ferie zimowe 2018 coraz bliżej, portal Nocowanie.pl sprawdził jakie miejsca w Polsce cieszą się największą popularnością zdobywając miano zimowych kurortów. Wśród miejscowości, w których pojawiło się najwięcej zapytań o nocleg w okresie styczeń-luty 2018 bezkonkurencyjnie królowało Zakopane.

Tegoroczna przerwa zimowa dla uczniów rozpocznie się 15 stycznia i potrwa do 25 lutego. Jakich wyborów dokonają Polacy i jakie miejsca wybiorą na zimowy wypoczynek? Portal Nocowanie.pl sprawdził, gdzie najczęściej w okresie ferii szukają ofert i rezerwują nocleg użytkownicy serwisu. 

Zdecydowanie ferie 2018 zdominowała południowa część kraju. Wśród miejscowości, w których pojawiło się najwięcej zapytań o nocleg w okresie styczeń-luty 2018 bezkonkurencyjnie królowało Zakopane. W pierwszej trójce znalazł się też Karpacz i Białka Tatrzańska. Osoby, które planują zimowy wypoczynek chętnie wybierają również Szczyrk, Szklarską Porębę, Wisłę, Bukowinę Tatrzańską, Wrocław, Szczawnicę oraz Krynicę-Zdrój. 

Jak przedstawiała się sytuacja w 2017 roku? Podobnie, dominowały miasta z południowej części Polski. W okresie styczeń - luty 2017 serwis Nocowanie.pl odnotował najwięcej zapytań o noclegi w Zakopanem, następnie na liście pojawił się Karpacz, Szklarska Poręba, Białka Tatrzańska, Szczyrk, Wisła oraz co ciekawe Kołobrzeg , który uznawany jest za jedno z największych nadmorskich uzdrowisk oraz Władysławowo - wakacyjny nr 1 w Polsce.

Źródło: Nocowanie.pl

NAGRODY
REKLAMA