facebook instagram youtube

Sportowy i radosny Dzień Dziecka

W sobotę 3 czerwca, świętowaliśmy wspólnie Dzień Dziecka! Piknik rodzinny pod znakiem sportu i zdrowego trybu życia, odbywał się w Parku Miejskim im. Józefa Piłsudskiego oraz na Placu Niepodległości. Było aktywnie, zdrowo i wesoło! 

Najmłodsi mogli rywalizować na sportowym torze przeszkód, spróbować swoich sił na dmuchanej ściance wspinaczkowej TOPRU-u i kibicować najlepszym górskim biegaczom na mecie Wysokogórskiego Biegu im. dh Franciszka Marduły. Wszyscy chętni mogli również poćwiczyć na stacjach treningowych przygotowanych przez nauczycieli i uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego, wziąć udział w warsztatach akrobatycznych prowadzonych przez Grupę Acro Dance lub poćwiczyć wspólnie z Podhalańskim Uniwersytetem III Wieku i Towarzystwem Gimnastycznym Sokół.


Tego dnia odbył się również II Turniej Łuczniczy oraz pełne emocji pokazy trialu motocyklowego w wykonaniu Rafała Luberdy, zawodnika jazdy Trial i Extreme Enduro. Pomiędzy pokazami również dzieci mogły usiąść i przejechać się na zawodniczym motorze.

Ponieważ dobry przykład idzie z góry, Wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica uroczyście otworzyła to wyjątkowe wydarzenie, w towarzystwie olimpijczyków spod Tatr. O sportowych zmaganiach można było porozmawiać między innymi z Małgorzatą Tlałką-Długosz, Ewą Grabowską-Gaczorek oraz Aleksandrą Kluś i Maryną Gąsienicą-Daniel, olimpijkami ostatnich Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. 

Obchodom Dnia Dziecka w Zakopanem towarzyszyła również promocja aktywnego trybu życia w ramach programu 3x30x130 wg Nordic Walking. Na stoisko krzewienia kultury fizycznej można było się nie tylko zważyć ale na profesjonalnym urządzeniu dokonać pomiaru składu ciała i zasięgnąć porady fizjoterapeuty.

Poza emocjami sportowymi, tego dnia nie mogło zabraknąć edukacji. I tak Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta wspólnie wraz ze spółką TESKO i z firmą Viessmann zapraszały na swoje ekologiczne stoiska, rozdawały upominki i organizowały liczne konkursy z nagrodami. Natomiast Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego zapraszała do czytelni plenerowej i wspólnego rysowania.

Cały dzień trwały również występy artystyczne, pokazy sportowe karate i judo oraz konkursy w muszki koncertowej. Nastąpiło rozstrzygnięcie i uroczyste wręczenie nagród, przez Wiceburmistrza Miasta Zakopane Wiktora Łukaszczyka, w konkursie plastycznym „Wszyscy Razem”. Na zakończenie tego niezwykłego i pełnego emocji dnia, wystąpił Zespół „Zornica” z TCKiS „Jutrzenka”, który zaprezentował góralski musical „Hanusine Złote Kierpce”. Fot. MJ, AZ, AKS

NAGRODY
REKLAMA