facebook instagram youtube
Cuda, spinki, korale, spódnice.. . OTWARCIE SEZONU LETNIEGO W ZAKOPANEM

Na przywitanie lata zaprasza do siebie Zakopane. Początek tego gorącego okresu, nie tylko pod względem pogody, ale przede wszystkim  ilości proponowanych wydarzeń,  w tym roku przypada 
w naszym mieście na długi weekend czerwcowy. Tegoroczny sezon letni będzie więc zdecydowanie dłuższy, ale obiecujemy, że nie mniej intensywny.  Wakacje to czas na przerwę i wypoczynek. 
Wbrew panującym trendom, Zakopane już wiele lat temu zdecydowało, że letnią ofertę kulturalną miasta będzie próbowało ożywić, przenosząc sporą cześć proponowanych wydarzeń  artystycznych
i rozrywkowych w plener, nie zapominając przy tym o pięknych, często drewnianych wnętrzach,  których  niesamowitą atmosferą będą mogli nacieszyć się  wszyscy je odwiedzający, przeplatając zwiedzanie zaglądnięciem do ogrodu, lub odpoczynkiem na zacienionej werandzie.
Zakopane to miejsce wielowymiarowe, miasto tętniące życiem, w którym spotyka się nowoczesność 
z tradycją. To modne letnisko, przystań dla artystów i intelektualistów, kolebka życia kulturalnego, ale też najczęściej i najchętniej odwiedzana miejscowość wypoczynkowa i turystyczna. Zakopane jest miejscem przyciągającym i intrygującym – jeszcze ta  góralszczyzna  -   tak nam bliska , a jednocześnie  egzotyczna. Wobec Zakopanego, tak jak wobec góralskiego folkloru, nie można pozostać obojętnym.  To folklor jest jedną z największych atrakcji miasta i całego regionu,  ciągle niezwykle żywotny  
i spontaniczny. Mimo wielu zmian i nieustannego rozwoju, główne cechy góralszczyzny trwają nadal, a jednym z jej nieodłącznych elementów jest strój góralski.  
Pragnąc przybliżyć  jego piękno i  różnorodność, a przede wszystkim zaspokoić niesłabnące zainteresowanie tym tematem wśród gości odwiedzających Zakopane, tegorocznym  punktem wyjścia otwarcia sezonu letniego będzie prezentacja „Przewodnika dla Ceprów ”. 
Serdecznie zapraszamy 17 czerwca o godz.  16 w rejon Oczka Wodnego przy ul. Krupówki, gdzie zostanie zaprezentowana wystawa Przewodnik dla Ceprów, przedstawiająca  poszczególne elementy stroju góralskiego,  w formie, uproszczonego przewodnika.
Na tym nie koniec atrakcji, barwny korowód, przy dźwiękach góralskiej muzyki, zaprowadzi nas na Plac Niepodległości , gdzie będziemy mogli bawić się podczas koncertu Hani Rybki z Przyjaciółmi  oraz zespołu regionalnego Giewont. Wszystkich spragnionych tradycyjnych góralskich smaków zapraszamy do degustacji  regionalnych przysmaków. 
Zakopane przyciąga tysiącem barw ukrytych w góralskiej spódnicy, nutach wygrywanych na gęślach, tatrzańskich krajobrazach. 
Jeśli otwierać sezon letni to tylko w Zakopanem !


Burmistrz Miasta Zakopane  i Zakopiańskie Centrum Kultury

zapraszają na:
 
OTWARCIE SEZONU LETNIEGO 

17 czerwca (sobota) 2017, o godz. 16.00 w rejon Oczka Wodnego przy ul. Krupówki,


gdzie zostanie zaprezentowana wystawa:
„Przewodnik dla ceprów – strój góralski”. 
 
Barwny korowód przy dźwiękach góralskiej muzyki zaprowadzi nas z Krupówek na Plac Niepodległości, gdzie będziemy bawić się podczas koncertu Hani Rybki z Przyjaciółmi oraz zespołu regionalnego Giewont.


NAGRODY
REKLAMA